czy można nasłać PIP na pracodawcę byłego męża ? (alimenty)

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

czy można nasłać PIP na pracodawcę byłego męża ? (alimenty)

Postprzez PAPI » Pt, 22 cze 2007, 21:54

mam pytanko. Ojciec mego dziecka pracuje oficjalnie na pol etatu (na potrzeby sadowe taka umowe podpisal z nim pracodawca-kolega) a nieoficjalnie na caly etat. Z tego powodu mam niskie alimenty. Prosze mi powiedziec czy postraszenie go naslaniem na pracodawce instytucji takich jak urzad skarbowy PIP czy tez ZUS moze cos dac?? legalnie ma 600 zl a reszta to co zarobi na czarno do raczki.
Moim celem jest rozmowa z ojcem mego dziecka o podwyzszenie alimentow a moimi argumentami ma byc wlasnie postraszenie go naslaniem w/w instytucji na jego prcodawce. Wiem ze zadzialaloby to poniewaz to jego kolega i z pewnoscia nie chcialby mu robic kolo tylka. Ale chcialabym wiedziec najpierw czy to byloby zasadnei ewentualnie pomogloby mi w mojej sprawie. Co mogloby tez grozic pracodawcy z tego tytulu. Chcialabymsie odpowiednio przygotowac do takiej rozmowy. dziekuje.
PAPI
 

Postprzez kier_as » Pt, 22 cze 2007, 23:17

Przede wszystkim zastanów się czy postepując w ten sposób ("naślę na pracodawcę") dalej będziesz mogła używać lustra.
Nawet w US kiedyś usłyszałem "lubimy donosy , ale donosicieki nie"
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PAPI » So, 23 cze 2007, 16:55

wszystko dla mojego dziecka a w lustro zawsze moge patrzec bo ladne ma odbicie:))
PAPI
 

Postprzez PAPI » So, 23 cze 2007, 17:03

pozatym nie pytalam sie o moralne aspekty takiego posuniecia. to nie byla odpowiedz na moje pytanie. Ojciec mego dziecka nie ma za grosz moralnosci wiec jego trzeba byloby sie spytac jak moze patrzec dziennie w lustro i sie samego siebie nie brzydzic. No ale coz pijaczki tak maja i procz tego wszystko dla siebie a nic dla dzieci lepiej niech zdechna bo po co ma na nie robic...............
PAPI
 

Postprzez kier_as » So, 23 cze 2007, 20:12

Jaki jest Twój maz to inna sprawa. Nie bronię go. Po prostu uważam , że sa rzeczy których honor czynić nie pozwala.
A oto odpowiedz na Twoje pytanie:
Nie znam Twego męża wiec nie wiem czy ON sie przestraszy.
Jesli chodzi o skutecznośc nasłanych kontroli to w zakresie który Ciebie interesuje będzie zerowa. Jesli exmąż jest zarejestrowany na 1/2 etatu, od tego odprowadzane sa składki ZUS, tak podpisywana jest lista obecności z określenie godzin przepracowanych, tak spozadzona lista płac - to co ma dać kontrola? Czy kontrola zobaczy jaką kwotę miesięcznie pracodawca wręcza exmężowi? Czy będzie prowadziła śledztwo z ukrycia ile godzin faktycznie pracuje?
To są sprawy nie do wykrycia. W Polsce powszechnie jest praktykowane zatrudnianie na najnizszej stawce - obecnie 948,- zł brutto. Od tego są odprowadzane zaniżone podatki i składki ZUS. Państwo na tym traci tak kolosalne kwoty, że zapewniam Ciebie- gdyby kontrole coś pomogły to działałyby nieustannie "nasłane" przez kaczorów.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » So, 23 cze 2007, 20:37

Takich ojców jest cała masa, musimy dokonywac lepszych wyborow:p
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 23 cze 2007, 20:39

Masz rację Taganka. Najlepiej jeszcze przed........ Czy wtedy nie przeszkadza że pijak, nierób itd?:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 23 cze 2007, 20:43

Masz rację Taganka. Najlepiej jeszcze przed........ Czy wtedy nie przeszkadza że pijak, nierób itd?:)

A jak myślisz? ;)
Wtedy inne aspekty są ważniejsze :P
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » So, 23 cze 2007, 20:55

jakie?
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 23 cze 2007, 21:13

No pewno geny:) No i może ładne i zdrowe miał już wtedy dzieci z poprzedniego małżeństwa, bo kawaler to przecież nie był:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron