zwolnienie ok kosztów opłaty wpisu sądowego

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zwolnienie ok kosztów opłaty wpisu sądowego

Postprzez franek » Pn, 26 kwi 2004, 19:15

Wystąpiłem do sądu rodzinnego o obizenie alimentów. Sąd przysłał mi pismo o uzupełnienie braków formalnych : opłacenie kosztów wpisu w kwocie 144zł. Moja sytuacja materialna jest tragiczna, nie stac mnie na opłacenie tych kosztów. Do pozwu o obniżenie alimentów dołaczyłem dokumenty swiadczące o mej sytuacji materialnej : zajęcie komornicze, brak opłat bieżących za mieszkanie itp. Czy to jest podstawa do zwolnienia mnie od tegoż wpisu sądowego , czy też dostarczyć Sądowi coś jescze ? Z pozdrowieniami franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 26 kwi 2004, 19:29

Zwolnienia od kosztów sądowych domagać się może osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Oświadczenie powinno obejmować dokładne dane o stanie rodzinnym, majątku i dochodach. Od sądu zależy uznanie tego oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych (art. 113 § 1 kpc).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość