Zwolnienie z kosztów sądowych kilka pytan

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Zwolnienie z kosztów sądowych kilka pytan

Postprzez marika » Śr, 5 wrz 2007, 13:31

Witam serdecznie. Bardzo prosze forumowiczow o porade. Mam problem z mieszkaniem- jest w trakcie licytacji, napisalam skarge na czynnosci komornicze i Sad wezwał mnie do dokonania wpisu w wysokosci 730 zl. Jestem matka samotna z dwojka dzieci ( jedno z bardzo wysoka wada wzroku- prawie nie widzi)>Dzieci mieszkaja same w Polsce a ja pracuje legalnie za granica i moje dochody to 420 e miesiecznie z czego musze utrzymac dwa mieszkania ( moje w niemczech i dzieci) no i oczywiscie koszty utrzymania dzieci w Polsce. Wystapilam do Sadu o zwolnienie mnie z tego wpisu - dostalam do wypelnienia oswiadczenie gdzie zgodnie z prawda napisalam ze w PL nie mam dochodow i ze mam dzieci na utrzymaniu. Myslalam ze Sad wezwie mnie do przedstawienia zaswiadczen o moich dochodach, ze nie vedzie bazowal jedynie na oswiadczeniu, lecz stalo sie inaczej Sad niezwolnil mnie z wpisu motywujac to tym, ze

Cytuje: Oswiadczenia zlozonego przez dluzniczke nie sposob uznac za dokladnie obrazujace jej sytuacje majatkowa. Dluzniczka nei przedstawila dochodow jakie uzyskuje . Calkowicie sprzeczne z zasadami doswiadczenia zyciowego jest , by ich nie uzyskiwala. Zasady doswiadczenia zyciowego wskazuja rowniez na duze prawdopodobienstwo iz wyjazd do niemiec zwiazane sa z wykonywaniem tam pracy> Nadto dluzniczka nie przedstawila jakichkolwiek wydatkow zwiazanych z utrzyamaniem rodziny .....

PYTANIE:
1 .Czy Sad na podstwie mojego oswiadczenia , ktore bylo nie dosc czytelne dla zobrazowania mojej sytuacji nie powinien wezwac mnie do przedstawinia zaswiadczen o dochodach lub dokumentow wskazujacych na koszty zwiazane z utrzymaniem dzieci?
2. Czy dostatecznym dowodem na to ze moge nie miec pieneidzy na uiszczenie kwoty 730 zl nie jest sam fakt ze jestem dluzniczka i matka samotna ?
3. Jak moge sie odwolac od decyzji Sadu skoro II instancja podtrzymala postaowienie I tez nie badajac dostatecznei mojej sytuaci?
4. Czy to nie Sad ma obowiazek doglebnie i szczegolowo zbadac sprawe zanim wyda postanowienie?
Dziekuje za ewentualna pomoc
marika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 5 wrz 2007, 20:16

Niestety sad nie jest agencja detektywistyczna. W interesie wnioskodawcy jest jak najprecyzyjniej przedstawic swoja sytuacje. Skoro tego nie czyni to sam sobie winny.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości