Zwolnienie z kosztów sądowych

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Zwolnienie z kosztów sądowych

Postprzez PATRYCJA62 » Pn, 22 wrz 2003, 12:21

Jakie trzeba mieć dochody ,żeby zostać zwolnionym z wpisu przy składaniu wniosku o podział majątku ?

Czy jeśli tata spłaca 1000 pln miesięcznie ratę za wykup lokalu w którym prowadzi firmę czy sąd wezmie to pod uwagę ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 22 wrz 2003, 13:58

Zgodnie z art. 113 § 1 kpc zwolnienia od kosztów sądowych domagać się może osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Oświadczenie powinno obejmować dokładne dane o stanie rodzinnym, majątku i dochodach. Od sądu zależy uznanie tego oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PATRYCJA62 » Pn, 22 wrz 2003, 14:29

myslisz,że Sąd wezmie pod uwagę spłatę wysokich rat co miesiąc ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PATRYCJA62 » Pn, 22 wrz 2003, 15:09

Nie wiecie gdzie mogę znależć przykładowe wnioski o podział majątku ?
Wzór mam,ale jak to ubrać w słowa.
Czy jeśli tata sam spłaca raty po rozwodzie za wykup lokalu w którym prowadzi firmę - przelewem ,to dołączyć te przelewy od razu we wniosku ,czy na rozprawę przynieść .
Wszystko opisywac krok po kroku ?
To,że się płaci czynsz i podatki w całości samemu ,czy przedstawiać przelewy?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 23 wrz 2003, 10:30

Patrycjo, zadajesz coraz bardziej szczegółowe pytania w różnych wątkach, co mnie zniechęca do dalszego udzielania odpowiedzi. Szczerze mówiąc, nie wiem już, kto składa wniosek o podział majątku - Ty czy Twój ojciec. Na zakończenie powiem więc tak: osoba zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części ma prawo zgłosić wniosek o ustanowienie dla niej adwokata lub radcy prawnego z urzędu (art. 117 § 1 kpc). Myślę, że adwokat lub r. pr. będzie właściwym adresatem tych pytań.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez georg61 » So, 27 wrz 2003, 12:31

@Marcin bez urazy mysle sobie ze na tym forum sa prawnicy i ludzie nie majacy z prawem nic wspolnego a natomiast majacy problemy z prawem
wszystkim jest znana sytuacja materjalna spoleczenistwa polskiego wiec mysle sobie ze fajnie by bylo gdyby tutaj mozna bylo znalezc odpowiedzi bardziej szczegolowe na nurtujace nas pytania i podpowiedzi co w danej sytuacji bylo by najlepsze
ps
odnosnie prawnikow z urzedu fajnie by bylo zeby pomagali ludziom a nie szkodzili
pozdrowienia
georg61
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 28 wrz 2003, 00:49

Patrząc na to z drugiej strony: każdy wypowiada się tu społecznie, ci udzielający odpowiedzi - także. I jest jakaś granica poświęcania wolnego czasu czy przyzwoitości... Wyjaśnienie problemów prawnych to nic innego jak pewna usługa. Czy jeśli masz problem z zepsutym kranem, oczekujesz od hydraulika, że go naprawi za darmo ? Chyba nie... Podobnie jest w przypadku problemów z prawem...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 30 wrz 2003, 12:32

Jest jeszcze trzecia (?) strona: odpowiadając na szczegółowe pytania bez znajomości szczegółów sprawy można również bardziej zaszkodzić niż pomóc pytającemu. A tego chyba byśmy nie chcieli... ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości