Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego

Postprzez Pandar » Pn, 8 mar 2004, 16:06

Czy wezwanie do uiszczenia wpisu od zażalenia ma jakieś wymagania co do treści?

Otrzymałem z sądu pismo:
Zarządzenie. Sekretariat Sądu Rejonowego wzywa do uiszczenia kwoty 200 zł wpisu od zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia. Sekretarz sądowy.

W piśmie tym podana jest jeszcze data i sygnatura akt. W tej sprawie złożonych jest kilka zażaleń a w treści pisma sądu nie ma informacji o które chodzi.
Ponadto, czy sekretarz sądowy może wydawać zarządzenia? :o
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 8 mar 2004, 16:34

Czy wezwanie do uiszczenia wpisu od zażalenia ma jakieś wymagania co do treści?


Nie.

Otrzymałem z sądu pismo:
Zarządzenie. Sekretariat Sądu Rejonowego wzywa do uiszczenia kwoty 200 zł wpisu od zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia. Sekretarz sądowy.

W piśmie tym podana jest jeszcze data i sygnatura akt. W tej sprawie złożonych jest kilka zażaleń a w treści pisma sądu nie ma informacji o które chodzi.


Prawdopodobnie będziesz musiał pofatygować się do sądu, aby wyjaśnić te wątpliwości.

Ponadto, czy sekretarz sądowy może wydawać zarządzenia? :o


Myślę, że zarządzenie wydał sędzia, przy czym z reguły odbywa się to tak, że sporządza on na piśmie strony odręczną adnotację w stylu: wezwać do uiszczenia wpisu w kwocie... w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia. Sekretariat jest tylko wykonawcą polecenia sędziego.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości