rozwód z orzekaniem o winie czy bez

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

rozwód z orzekaniem o winie czy bez

Postprzez aruncio » Pt, 20 lut 2004, 19:07

Sprawa przedstawia się następująco:
5 letnie malzenstwo, jedno dziecko
Od 3 miesiecy nie mieszkamy razem, poniewaz sprzedalismy mieszkanie i w tym
czasie szukalismy wiekszego
niestety w miedzyczasie okazalo sie, ze moja zona ma kogos.
definitywnie chce natychmiastowego rozwodu, najlepiej za porozumieniem stron
rodzicom swoim i znajomym oswiadczyla, ze odchodzi, poniewaz byla przeze
mnie bita i maltretowana, ze bylem zlym ojcem i mezem!
ehh, napisala w liscie do mnie, ze jesli nie pojde na ugode, to mnie zalatwi
i w sadzie udowodni, ze ja bilem.
straszne to jest dla mnie i przerasta mnie, ale co robic?
wrocic do mnie nie chce, powiedziala, ze zycie uklada sobie juz z tamtym, a
mnie chce oczernic, ze rozwod bedzie z mojej winy.,
czy pojsc jej na ugode i rozwod dac bez orzekania o winie, czy tez
zaprzeczyc temu i podac prawdziwy powod rozpadu naszego malzenstwa?
szkoda mi najbardziej dziecka
aha - napisala jeszcze, ze bedzie zadac alimentow w wysokosci 500 zl i ze mam podpisac sie pod tym, ze ona poradzi sobie w wychowaniu dziecka przy pomocy swojej matki.
Jej zarobki: okolo 2000 brutto, moje okolo 1500 brutto
prosze o pomoc
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

rozwód z orzekaniem o winie czy bez

Postprzez Marcin » Pt, 20 lut 2004, 21:02

straszne to jest dla mnie i przerasta mnie, ale co robic?
wrocic do mnie nie chce, powiedziala, ze zycie uklada sobie juz z tamtym, a mnie chce oczernic, ze rozwod bedzie z mojej winy.,
czy pojsc jej na ugode i rozwod dac bez orzekania o winie, czy tez
zaprzeczyc temu i podac prawdziwy powod rozpadu naszego malzenstwa?
szkoda mi najbardziej dziecka


Jeśli sąd będzie musiał rozstrzygać o winie, spowoduje to przedłużenie i skomplikowanie postępowania. W takich sytuacjach strony wyciągają naintymniejsze szczegóły i bardzo oczerniają się. M.zd., nie warto tego przeżywać. Poza tym sądy rodzinne są sfeminizowane i niestety często facet jest na gorszej pozycji.
Trzeba też pamiętać, ze uznanie jednego z małżonków za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, może pociągać istotne skutki alimentacyjne (art. 60 § 2 kro).

aha - napisala jeszcze, ze bedzie zadac alimentow w wysokosci 500 zl i ze mam podpisac sie pod tym, ze ona poradzi sobie w wychowaniu dziecka przy pomocy swojej matki.
Jej zarobki: okolo 2000 brutto, moje okolo 1500 brutto


Jeżeli nie jesteś pozbawiony praw rodzicielskich lub w nich ograniczony, masz teoretycznie takie same uprawnienia do dziecka jak i jego matka. Z reguły sąd pozostawia dziecko przy jednym z rodziców, orzekając o sposobie kontaktów drugiego rodzica.
Stosownie do art. 135 krio, zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. . Trudno jest przewidywać wysokość przyznanych alimentów w oderwaniu od konkretnego przypadku.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości