nieuczciwy pracodawca na umowe zlecenie

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

nieuczciwy pracodawca na umowe zlecenie

Postprzez kasia23 » Pn, 31 sty 2005, 23:51

Mam bardzo poważny problem podpisałam umowe zlecenie i weksel in blanko. Po konsultacji z kilkoma prawnikami okazało sie że jest ona tak naprawde umową o prace, tyko trzeba złożyć pozew o ustalenie stosunku pracy. W umowie tej zawarta jest kara 1500 zł za "jakiekolwiek niedotrzymanie warunków umowy" -ja zerwałam tą umowe dając wypowiedzenie z 7mio dniowym terminem, niestety ten pan nie przyjmuje tego do wiadomości i straszy mnie pozwem do sądu ponieważ ja nie wywiązałam się według niego z warunków umowy.Czyli ja jej nie mogę wogóle zerwać?????? Należy wspomnieć, że on też sie nie wywiązał bo nie płacił w terminie, a za styczeń wogóle mi nie zapłacił Czy on ma podstawy by wygrac tą sprawe????? dodam że dziewczyn w podobnej sytuacji jest wiecej. Nasyła na mnie swojego prawnika i każe z nim rozmawiać??? czy on tak może?? najprawdopodobniej nie rozliczył się z Urzędem Skarbowym, a co z wekslem?? nie chce go oddac może mi go wypisać kiedy chce i na ile chce bez dowodów na poniesione straty????? proszę o jakąś odpowiedź bo nie wiem co robić?? mam nadzieje że jasno przedstawiłam sytuację. Z góry dziękuję za pomoc
kasia23
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 1 lut 2005, 00:02

Mam bardzo poważny problem podpisałam umowe zlecenie i weksel in blanko. Po konsultacji z kilkoma prawnikami okazało sie że jest ona tak naprawde umową o prace, tyko trzeba złożyć pozew o ustalenie stosunku pracy.



Złożyłaś ten pozew ?

W umowie tej zawarta jest kara 1500 zł za "jakiekolwiek niedotrzymanie warunków umowy" -ja zerwałam tą umowe dając wypowiedzenie z 7mio dniowym terminem, niestety ten pan nie przyjmuje tego do wiadomości i straszy mnie pozwem do sądu ponieważ ja nie wywiązałam się według niego z warunków umowy.Czyli ja jej nie mogę wogóle zerwać??????


To, że pan grozi złożeniem pozwu, nie oznacza, że go zloży ani że wygra sprawę w sądzie. Tak naprawdę, nie znając treści umowy, którą zawarłaś, nic konkretnego nie da się powiedzieć.
Czy on ma podstawy by wygrac tą sprawe?????

Jw - por. ostatnie moje zdanie
dodam że dziewczyn w podobnej sytuacji jest wiecej.


No to zrzućcie się na dobrego prawnika, który Wam doradzi i który będzie Was ewentualnie reprezentował w sądzie.

Nasyła na mnie swojego prawnika i każe z nim rozmawiać??? czy on tak może??


Nie musisz z nim rozmawiać. Ale mozesz też rozmawiać w obecności swojego prawnika (jw.).

a co z wekslem?? nie chce go oddac może mi go wypisać kiedy chce i na ile chce bez dowodów na poniesione straty?????

Czy do weksla była dołączona deklaracja wekslowa ?
proszę o jakąś odpowiedź bo nie wiem co robić??

Wziąć się w garść, pogadać z pozostałymi koleżankami, resztę napisałem wyżej.
Przede wszystkim - nie panikować, tylko spokojnie zastanowić się, jak bronić swoich praw.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron