Ochrona przedemerytalna a renta

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Ochrona przedemerytalna a renta

Postprzez behatka » So, 22 paź 2011, 17:37

Witam serdecznie. Zwracam się w imieniu mojego taty . Chodzi mi o ochronę pracownika przed wypowiedzeniem umowy w okresie przedemerytalnym. Mojemu ojcu zostało dwa lata do emerytury ale dodatkowo jest na rencie bo ma częściową niezdolność do pracy. W zakładzie w którym pracuje szykują się zwolnienia czy mogą go zwolnić??
behatka
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 22 paź 2011, 17:31

Re: Ochrona przedemerytalna a renta

Postprzez Antonio » N, 23 paź 2011, 02:28

Art. 40. kp mówi, iż przepisów z art. 39 (o ochronie przedemerytalnej) nie stosuje się w razie uzyskania przez pracownika prawa do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Kodeks nic nie mówi o rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy, dlatego wydaje się raczej, iż twój ojciec podlega ochronie.
(p.s. przepisy o ochronie nie obowiązują w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy).
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Ochrona przedemerytalna a renta

Postprzez behatka » Pn, 24 paź 2011, 01:45

Bardzo dziękuje za odpowiedź :)
behatka
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 22 paź 2011, 17:31


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron