Ochrona po obniżeniu etatu ze względu na macierzyństwo

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Ochrona po obniżeniu etatu ze względu na macierzyństwo

Postprzez gorgojlus » Pn, 29 paź 2012, 02:26

Witam Szanowne Grono
Mam pytanie.
Czy pracodawca może zwolnić osobę ,która zamiast urlopu wychowawczego wybrała opcje obniżenia wysokości etatu ze względu na macierzyństwo.Wydawało mi se ,że okres ochronny takiej osoby obejmuje 12 miesięcy.
W tym przypadku pracodawca powoływał się na redukcje zatrudnienia i zmiany organizacyjne zakładu ,sugerując ,że nie musi odnosić się do okresu ochronnego właśnie ze względu na likwidacje stanowiska.Co ciekawe najprawdopodobniej na jej miejsce zatrudniona będzie osoba za mniejsze wynagrodzenie.
gorgojlus
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 29 paź 2012, 02:17

Re: Ochrona po obniżeniu etatu ze względu na macierzyństwo

Postprzez adwokat prawo pracy » N, 5 sty 2014, 11:40

Jeśli pracodawca zatrudnia ponad 20 pracowników to może rozwiązać umowę o pracę z osobą, która podlega ochronie na podstawie przepisów o zmniejszonym etacie pracy po urlopie macierzyńskim. Jednak jeśli na to same miejsce przyjmie kogoś innego, to będziemy mieli do czynienia z fikcyjną likwidacją stanowiska pracy. Pisałem o tym na moim blogu http://wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl/l ... ska-pracy/
adwokat prawo pracy
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 5 sty 2014, 11:20


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron