Jak wyegzekwowac nakaz zaplaty

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Jak wyegzekwowac nakaz zaplaty

Postprzez Piorun » Cz, 17 paź 2002, 12:31

Czy moglbym prosic o prade jakie kroki powinienem wykonac aby wygzekwowac nakaz zaplaty:

W 2001 zawarlem umowe ze spolka cywilna na wykonanie mebli do kuchni, tydzien po wplaceniu zaliczki firma sie rozwiazala.
Po roku walki w sadzie udalo mi sie uzyskac "Nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym" gdzie jest napisane:
" Przewodniczasy SSR ..... na skutek pozwu ... nakazuje pozwanym .... solidarnie zaplacic powodowi ..."

Niestety prawnik, ktory prowadzil dla mnie ta sprawe tez zamknal dzialalnosc ;-) ...
pytanie co mam dalej zrobic aby wyegzekwowac ta platnosc?
Piorun
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 paź 2002, 13:14

O ile od nakazu nie wniesiono skutecznie sprzeciwu, ma on skutki prawomocnego wyroku (art. 504 § 2 kpc). Staje się zatem także tytułem egzekucyjnym. Powinieneś teraz zastanowić się, czy jest szansa, aby dłużnik dobrowolnie wykonał wyrok. Jeśli nie, musisz poprosić sąd o nadanie nakazowi klauzuli wykonalności (art. 781 § 3 kpc), a potem udać się do komornika.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości