proba wyegzekwowania zaplaty czynszu od poprzedniego wlascic

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

proba wyegzekwowania zaplaty czynszu od poprzedniego wlascic

Postprzez nula_nulska » Cz, 14 cze 2012, 03:22

Witam,

18 maja zakupilam mieszkanie (akt notarialny). Data przekazania mieszkania to 4 czerwca. W protokole przekazania mieszkania widnieje, ze mieszkanie od 1 czerwca nalezy do mnie (kupujacego). Wszystkie koszty zwiazanie z uzytkowaniem mieszkania (gaz prad, czynsz itp) za okres do 31.05.2012 ponosi sprzedajacy. Protokol podpisany przez obie strony. Podczas wizyty w spoldzielni mieszkaniowej okazalo sie ze sprzedajacy nei zaplacil czynszu za maj. Spoldzielnia przeksieguje to zobowiazanie na nowego wlasciciela (na mnie) poniewaz mieszkanie od 15 maja jest moje a zaplaty czynszu za maj musze sie domagac od sprzedajacego sama. Niestety sprzedajacy nei chce zaplacic. Co teraz? Prosze o porade. Wszelkie proby dojscia do porozumienia nie rpzynosza efektu... Suma jest niewielka - okolo 400 zl, ale piechota nie chodzi. Prosze o porade. Jakie pismo powinnam wystosowac do sprzedajacego? Czy zglosic sprawe na policje? Co moge jeszcze zrobic by wyegzekwowac pieniadze? Dziekuje
nula_nulska
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 14 cze 2012, 03:14

Re: proba wyegzekwowania zaplaty czynszu od poprzedniego wla

Postprzez temida86 » Cz, 21 cze 2012, 08:34

Szanowna Pani
Faktycznie kwota nie jest zbyt wielka ale zapewne nie o nią samą głownie chodzi a o zasadę . Ale przejdźmy do rzeczy ja proponuję zacząć od wystosowania do dłużnika wezwania do zapłaty , najlepiej jest umieścić w tym że informację o drodze sadowej i kosztach sądowych w razie nie uiszczenia długu w wyznaczonym terminie, na ogół takie wezwanie działa ale gdyby jednak nie.......
Wyjście 2 zwrócić się do firmy windykacyjnej którym może Pani powierzyć windykację lub dokonać na ich rzecz przelewu wierzytelności czyl sprzedać.
Wyjście 3 Moze Pani również zwrócić się Pani do sądu a następnie z uzyskanym tytułem do komornika ....
Jeśli wystarczy Pani sił i determinacji
Ahhh była bym zapomniała znalazłam ciekawą stronę na której znajduje się mnóstwo porad ja dowiedziałam sie wiele jak nie dać się takim nieuczciwcom lexvin.pl/kat/6/Prawo_cywilne
Pozdrawiam serdecznie
temida86
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 21 cze 2012, 08:04


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość