informacja dla pracownika 1/3 etatu

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

informacja dla pracownika 1/3 etatu

Postprzez Halszka » Wt, 30 mar 2004, 13:13

w jaki sposób mam przekazać informację dla pracownika 1/3 etatu dotyczącą art. 29 § 3 Kodeksu pracy, informującą że:

1. Obowiązuje Panią ........- godzinna norma dobowa i przeciętnie ...........godzinna tygodniowa norma czasu pracy w okresie rozliczeniowym wynoszącym 3 miesiące.


jeśli jest to główny księgowy i nie musi siedzieć codziennie po np 3 godziny tylko ma prowadzić księgowość sumiennie, rzetenie i terminowo, a kiedy to zrobi i ile godzin mu to zajmie to jego sprawa.
Halszka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Joanka » Wt, 30 mar 2004, 13:34

Uważam, że w informacji powinna być zawarta ilość godzin pracy, zgodna z wielkością etatu pracownika, a ... jeśli się nie wyrobi z "pełnionymi obowiązkami", to jeszcze istnieje coś takiego jak godziny nadliczbowe, ale...

Pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych (art. 151.4. § 1k.p.), z zastrzeżeniem § 2, mówiącego, że kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w niedzielę i święto przysługuje prawo do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych w wysokości określonej w art. 151.1 § 1, jeżeli w zamian za pracę w takim dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy.

Zgodnie z powyższym, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych nie przysługuje:
- pracownikom zarządzającym w imieniu pracodawcy zakładem pracy, głównym księgowym i kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych, którzy wykonują pracę w razie konieczności poza normalnymi godzinami pracy; głównym księgowym i kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych oraz ich zastępcom przysługuje prawo do oddzielnego wynagrodzenia z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych wykonywanej na polecenie pracodawcy w niedzielę, święto lub w dodatkowym dniu wolnym od pracy, jeśli za pracę w tym dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy (art. 135 k.p.).

Pozdrawiam, Joanka.
Joanka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 30 mar 2004, 15:36

Zgadzam się z Joanką. Dodam, że na podstawie art. 128 § 2 pkt 2 kp. przez pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy nalezy rozumieć pracowników kierujących jednoosobowo zakładem pracy i ich zastępców lub pracowników wchodzących w skład kolegialnego organu zarządzającego zakładem pracy oraz głównych księgowych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Halszka » Śr, 31 mar 2004, 08:20

[quote]Zgadzam się z Joanką.

Jak to rozumieć, to znaczy że dyrektorowi i Głównemu księgowemu nie daję takiej informacji (o której mowa w moim pytaniu)?
Halszka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 31 mar 2004, 13:13

Powinnaś dać, jeśli są także pracownikami (zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę). Inną rzeczą jest, że w ich przypadku normy czasu pracy mogą mieć znaczenie tylko teoretyczne, ale to przede wszystkim od nich zależy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości