Dowód ze strony internetowej

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Dowód ze strony internetowej

Postprzez Fragles » N, 7 lis 2004, 02:16

Witam.
Na stronie internetowej sprzedawcy jest wzorzec umowy. W jaki sposób "zrobić" ze strony internetowej dowód, który zostanie zaakceptowany przez sąd w sprawie cywilnej?
Problem jest w tym, że dowód ten trzeba jakoś utrwalić na potrzeby procesu przed tym, jak pozwany dowie się o procesie. Inaczej, jestem o tym przekonany, dokona zmian w treści w wiadomym celu ;)

Pozdrawiam, Jerzy.
Fragles
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 7 lis 2004, 17:13

Pytanie raczej do informatyków, którzy pewnie wiedzą jak zapisać dane ze strony aby zachować źródło pochodzenia zapisu, datę itp.

Jako prawnik podpowiem sposób pomocniczy (niejako pośredni). Można po prostu pokazać tę stronę kilku świadkom a potem poprosić by w Sądzie zeznali co widzieli. Można też dodatkowo stronę sobie zapisać na dysku lub wydrukować. Choć oczywiście rozumiem, że to tylko sposoby zastępcze a najlepsze byłoby uzyskanie w jakiś sposób niezależnie potwierdzonego (może przez jakiegoś admina) "odpisu" strony.
Oczywiście podany przeze mnie sposób "pośredni" i bezpośredni się nie wykluczają - można sięgnąc do obu.
W sprawie sposobu bezpośredniego ustepuję jednak pola osobom lepiej obeznanym z internetem.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Fragles » N, 7 lis 2004, 18:03

Fachowiec od internetu doradził mi żebym poszedł do notariusza zrobić odpis strony.
Tylko nie wiem czy on żartuje, nie zrozumiał mnie, czy sam nie wie... Bym nie chciał zostać wyśmianym przez notariusza...
A może notariusz zrobi mi taki odpis? :)

Pozdrawiam, Jerzy.
Fragles
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 7 lis 2004, 21:50

Najpierw zapisujesz stronę internetową na własnym nośniku informacji (dysk, dyskietka, cd), a następnie drukujesz stronę www na papierze. Taki wydruk opatrujesz adnotacją 'zgodne z oryginałem' i własnym podpisem, a następnie dołączasz do akt sprawy.
Sprawdzone - działa! :-)
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Wt, 9 lis 2004, 12:58

Najpierw zapisujesz stronę internetową na własnym nośniku informacji (dysk, dyskietka, cd), a następnie drukujesz stronę www na papierze. Taki wydruk opatrujesz adnotacją 'zgodne z oryginałem' i własnym podpisem, a następnie dołączasz do akt sprawy.
Sprawdzone - działa! :-)
Pzdr.


Takie to pewne ?

Adminie to na potrzeby wątku, zostanie usunięte w ciągu kilku godzinek !

MFORUM BIZ ?
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Wt, 9 lis 2004, 13:48

Adminie to na potrzeby wątku, zostanie usunięte w ciągu kilku godzinek !

Może zostać na dłużej- fajna przeróbka ;)

A swoją drogą to jest to interesujący temat :)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Postprzez loco » Wt, 9 lis 2004, 14:58

Takie to pewne ?


Czy pewne....?
Ja na takiej podstawie uzyskałem prawomocne wyroki. Ale czy pewne...? :-)

Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Fragles » Wt, 9 lis 2004, 15:19

Czy pewne....?
Ja na takiej podstawie uzyskałem prawomocne wyroki. Ale czy pewne...? :-)

Bo w Twoich sprawach przeciwnik nie kombinował i nie twierdził, że ten wydruk jest spreparowany.
W mojej sprawie przeciwnik na 99% będzie twierdził, że na jego stronie jest inna treść. Dlatego muszę w jakiś sposób zdobyć dowód, że na jego stronie w tej chwili jest taka treść jaka jest.
Wydruk z moim potwierdzeniem będzie niewystarczający.

Pozdrawiam, Jerzy.
Fragles
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Wt, 9 lis 2004, 15:34

Może kilku świadków + wydruk (jakoś tam poświadczony, może screen ekranu z adresem) i niech zeznają co widzieli.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Wt, 9 lis 2004, 23:37

a może wydruk zrzutu ekranu ?

są programy zapamiętujące w formie mapy bitowej lub innego pliku graficznego "zawartość ekranu" i dopiero to potwierdzić:
- notarialnie ?
- przez biegłego sądowego ?

pozdr.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości