d.p.o a umorzenie postępowania

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

d.p.o a umorzenie postępowania

Postprzez Dropsik » Śr, 3 gru 2003, 16:27

To znowu ja ze swoim nieszczęsnym zwrotem podatku VAT c.d. postepowanie karne przed sądem.
Krótko, u.s. stwierdził,że nie przysługuje mi zwtot wcześniejszy (25 dni) a za zasadach ogólnych czyli 60 dni. W trakcie postępowania karnego w urzędzie skarbowym skłoniłem się do podjęcia decyzji o dobrowolnym poddaniu się odpowiedzialności i uiściłem stosowną grzywnę . Przytaczałem wiele argumentów ale zaden Panci w urzędzie nie przekonał, za to ona mnie przekonała, ze nie tacy jak ja tu polegli. Zgodziłem się. Właśnie 11-12-2003 bedzie rozprawa w sądzie karnym bo to przestępstwo. Ale jak na złość kupiłem sobie kodeks karny skarbowy z komentarzem pod redakcją Panów R.Kubacki i A. Bartosiewicz , gdzie na stronie 391 czytam, " zwrot przyspieszony, chociaż dokonany w nieprawidłowym- bo zbyt wczesnym- terminie, nie jest zwrotem bezpodstawnym" A zatem są jeszcze ludzie porządni, nie tylko KAROLXXI, który wierzył w moja niewinność. Tylko,że nie wiem co mam zrobić na tej sprawie. Jak się bronić. Czy mogę żądać umorzenia tego postępowania? czy mogę napisać odpowiedź na ten wniosek urzędu o d.p.o.?
Lepiej piszę niż mówię i bardzo się denerwuję, bo jeszcze nigdy w sądzie na żadnej sprawie nie byłem.Jeśli możecie to szepnijcie słówko.Dropsik - zbrodzień podatkowy
Dropsik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez KAROLXXI » Cz, 4 gru 2003, 12:35

Witaj "zbrodniarzu" ;)

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie rozprawy przywołać stanowisko autorów komentarza - co więcej musisz przedstawić to stanowisko sądowi. Zaznaczam jednak, że dokonana w tym komentarzu wykładnia przepisów, tzw. wykładnia doktrynalna nie ma dla sądu żadnej mocy wiążącej.

Twoim zadaniem jest tylko (albo aż) przekonanie sądu, że ta właśnie interpretacją jest jedyną możliwą do zastosowania w Twojej sprawie i wnioskować o umorzenie postępowania.
KAROLXXI
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

sąd

Postprzez Dropsik » Cz, 4 gru 2003, 18:54

Dzięki serdeczne za pomoc i obiektywizm. Nieco mi urwałeś skrzydła ale wiem ,że mogę powalczyć. Szkoda,że tylko mam ten jeden komentarz, przydałby się choć jeszcze jeden głos w ramach tzw. wykładni doktrynalnej. Dla mnie to już nawet nie kwestia pieniędzy bo z tych zostałem obdarty wcześniej i juz mi złość przeszła ale coś na kształt honoru czy ambicji. Czyli jestem przestępcą albo nie - nigdy nie sądziłem,że to tak ulotna sprawa i zalezy od czyjegoś widzimisię. Dla mnie sąd to sprawiedliwość i majestat. Niestyty życie to nie bajka i trzeba przestrzegać zasad mamy Kargula , że "sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie musi być. (...)"
Może jednak nie wezmę granatu do sądu i uda mi się godnie przyjąć wyrok.
Póki co nadal jeszcze żegna Was zbrodzień podatkowy.
Dropsik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 4 gru 2003, 19:21

Lepiej piszę niż mówię i bardzo się denerwuję, bo jeszcze nigdy w sądzie na żadnej sprawie nie byłem.Jeśli możecie to szepnijcie słówko.Dropsik - zbrodzień podatkowy

Nie jesteś żadnym "zbrodzieniem podatkowym" ;)
Wynika to póki co z art. 5 § 1 kpk: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem a ponadto przecież zwrot przyspieszony, chociaż dokonany w nieprawidłowym- bo zbyt wczesnym- terminie, nie jest zwrotem bezpodstawnym ;)
Rozprawa odbywa się ustnie (art. 365 kpk) tak więc przygotuj się na składanie wyjaśnień.
Twoim zadaniem jest tylko (albo aż) przekonanie sądu, że ta właśnie interpretacją jest jedyną możliwą do zastosowania w Twojej sprawie i wnioskować o umorzenie postępowania.

Należy wnioskować o uniewinnienie a nie umorzenie postępowania - art. 414 § 1 zd. 2 kpk.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Przemek » So, 6 gru 2003, 00:43

Czy mogę żądać umorzenia tego postępowania? czy mogę napisać odpowiedź na ten wniosek urzędu o d.p.o.?
Lepiej piszę niż mówię i bardzo się denerwuję, bo jeszcze nigdy w sądzie na żadnej sprawie nie byłem.


Zawsze można napisać pismo procesowe ze wskazaniem że oskarżony wycofuje zgodę na DPO i wskazaniem powodów. Sądowi to też ułatwia sprawę bo wie czego się spodziewać.
Przemek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

umorzenie i co dalej?

Postprzez Dropsik » Cz, 11 mar 2004, 21:24

Witam wszystkich Forumowiczów.
Sory, żwe wracam do starych spraw.
Tak jak myślałem tak napisałem do sądu o umorzenie postępowania bo nie ma żadnego wykroczenia na gruncie kks.. Sam się nie stawiłem w oznaczonym terminie, zgoda sądu na d.p.o bo sądziłem,że będzie tak jak przedem.Czyli kicha.
A tu dzisiaj dostałem wezwanie do stawienia się obowiązkowo pod rygorem doprowadzenia na rozprawę jako obwiniony o wykroczenie z art. 73 kks.par.3 !!! Co oznacza obwiniony?
Czy coś mi grozi? Jak mam sie zachować i o co chodzi?
Jestem wystraszony. Przecież grzywnę już zapłaciłem i jak chcą abym był przestęcą to jestem - co jeszcze tym razem?
Błagam napiszcie co o tym sądzicie. Co mam przeczytać żeby to zrozumieć.
_________________
Obwiniony Drops
Dropsik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 11 mar 2004, 21:41

Obwinionym jest osoba, przeciwko której wniesiono wniosek o ukaranie w sprawie o wykroczenie- art. 20 § 1 kpw.
Art. 73 kks "składa się" z §§ 1 i 2 tylko ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

i co dalej?

Postprzez Dropsik » So, 13 mar 2004, 13:28

Dzięki serdeczne.
Skoro jestem wzywany do sądu jako obwiniony , to rozumiem,że sąd nie zgodził się na d.p.o. i dalej sprawa biegnie swoim torem? Czy tak? Czy teraz sąd będzie badał czy było wykroczenie czy nie ? art.76par.3.
Co ja mam robić i co zrobi urzad skarbowy?
_______________
Dropsik
Dropsik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 14 mar 2004, 19:56

Przede wszystkim, bedąc obwinionym, możesz przeglądać akta sprawy i dowiedzieć się z ich lektury o co chodzi. Na forum jasnowidzów raczej nie ma ;)
Jeśli już jest rozprawa, to Sąd zbada wszelkie okoliczności sprawy i ukształtuje swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego rozumowania oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego. ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

przeglądanie

Postprzez Dropsik » Pn, 15 mar 2004, 22:43

Witam.
Jak wygląda przedlądanie akt ?
Sory, pewnie wydam się śmieszny, ale to mój pierwszy raz i bladego pojęcia nie mam jak to się robi?
Wejdę do sekretariatu, powiem że chcę sobie pooglądać i mi pokażą?Akta oczywiście.
CZy muszę pisać jakiś wniosek o możliwość przeglądania, czy jest to określone jakimś terminem?
Zupełnie głupi jestem.
_______________
Dropsik
Dropsik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości