zawieszenie postępowania egzekucyjnego

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

zawieszenie postępowania egzekucyjnego

Postprzez IwonaIwona » Pn, 30 paź 2006, 22:34

Mam problem.Jakis czas temu podpisalam z ZUS-em umowe ugody dot. ratalnej spłaty zaległych skladek ZUS.Informacja o tyt. egzekucyjnym i jednoczesnie info o zawieszeniu tyt. w związku z mowa ugody trafiła do mojego banku z którego płace od paru miesięcy zlaległe zobowiązania. Jednak dzis rachunek został zablokowany ( wczesniej z tego racjunku regulowalam płatności ZUS). Bank tłumaczy że wynika to z jakiejs "kwoty wolnej" na rchynku ok.7800 i dopóki obroty na moim rahunki nie przekraczały tej kwoty mogłam korzystac z rachunku a teraz juz nie bo przekroczyłam obrót na koncie pow. 7800 zł.
ZUS tłumaczy ,że wysłał do banku info o zawieszeniu postepowania Bank to potwierdza i powołuje sie na prawo bankowe( i tu pojwia sie tajemnicza kwota 7 800,00) i tłumaczy tym fakt blokady rachunku. Kto ma racje i jak mam placic zobowiązania ZUS.
IwonaIwona
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 31 paź 2006, 18:18

Wszyscy mają rację :)
Skoro to na wniosek ZUS masz zajętą wierzytelność z rachunku bankowego, to nadwyżka ponad kwotę wolną od zajęcia będzie przekazywana na rachunek ZUS. W czym więc problem?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IwonaIwona » Wt, 31 paź 2006, 20:46

To nie tak,że nadwyżka zostaje przekazana na poczet płatności do ZUS. Do tej pory dysponowałam rachunkiem bez problemu, płaciłam rachunki telefoniczne , czynsz gaz i jednocześnie zaległości do ZUS. Teraz mam zablokowany całkowicie rachunek.Bank tłumaczy ,że tak powinien postapić i podaje jako argument art.58 par1 Ustawy z dnia 17.06.1966 o postepowaniu egzekucyjnym w administracji.A odblokuje rachunek tylko na wniosek ZUS a ZUS tłumaczy,że wysłał pismo o wstrzymaniu egzekucji i nic więcej nie zrobi i nie będzie wnosił do banku o odblokowanie rachunku.Bank nie przekazał jednocześnie zgromadzonych pieniędzy na rzecz ZUS bo ten zawiesił postepowanie. Dlaczego nie moge spokojnie i terminowo przelewac kolejnych rat do ZUS-u z rachunku?ZUS w Gdansku nie dysponuje kasą więc pewnie pozostanie mi otwarcie kolejnego rachunku w innym banku?Ale dalej nie moge do końca zrozumiec postępownia ZUS, dlaczego nie chca sie zgodzić na odblokowanie rachunku?
IwonaIwona
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości