d.p.o a umorzenie postępowania

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Postprzez Darek » Wt, 16 mar 2004, 00:22

Jak wygląda przedlądanie akt ?
Sory, pewnie wydam się śmieszny, ale to mój pierwszy raz i bladego pojęcia nie mam jak to się robi?

To akurat nie jest powód do wstydu, że nie miałeś dotychczas do czynienia z sądem czy kolegium do spraw wykroczeń ;)
Przeglądanie akt wygląda następująco: pracownik sekretariatu da Ci do ręki teczkę z dokumentami (akta sprawy), które możesz sobie swobodnie przeglądać w sekretariacie, zazwyczaj siedząc przy stoliku.
Wejdę do sekretariatu, powiem że chcę sobie pooglądać i mi pokażą?Akta oczywiście.
CZy muszę pisać jakiś wniosek o możliwość przeglądania, czy jest to określone jakimś terminem?
Zupełnie głupi jestem.

Obwinionemu udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów (art. 38 § 1 kpw w zw. z art. 156 § 1 kpk), dlatego też wniosek o ich udostępnienie możesz zgłosić ustnie kierownikowi sekretariatu i, ewentualnie, wykazać swoją tożsamość. Terminów żadnych nie ma.

Ponadto zawiadamiając obwinionego o terminie pierwszej rozprawy dołącza się do zawiadomienia odpis wniosku o ukaranie (art. 67 § 1 kpw), więc jeżeli taki odpis otrzymałeś, to wynika z niego jakie dowody będą przeprowadzane na rozprawie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości