czy komornik może wszystko?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

czy komornik może wszystko?

Postprzez GosiaWN » So, 28 wrz 2002, 08:46

czy rzeczywiście wszystko mu wolno?????

ostatnio jeden mi powiedzial, że mógłby zająć mój komputer (kupiony przed ślubem, mam imienny rachunek) za długi męża. na moje zdziwienie powiedział, że już nie raz tak robił, w dokladnie takiej samej sytuacji dodając ludziom komentarz "jakoś się tam dogadajcie"- no szok!!!

ponadto na moje oburzenie, że zajmie cudzą własność za długi kogoś innego, i że ja bym zaraz w takiej sytuacji protestowała, powiedział, że najwyżej mogę podać komornika do sądu, a "wie pani jak nasze sądy pracują, sprawa będzie się ciągnęła latami" (no kurna wyczułam tu próbę pokazania władzy, że oni mogą, a ja najwyżej będę się szarpać)

a tak wogóle- gdyby coś takiego się stało, ja wygrałabym sprawę (bo niby dlaczego nie, skoro potrafię rachunkiem udowodnić, że to mój majątek odrębny), to w jaki sposób oni mają zwyczaj rekompensować taką stratę, skoro komputer już zmieniłby właściciela? a co z cenną bazą danych z mojego kompa?
GosiaWN
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 28 wrz 2002, 12:43

Niezależnie od przewlekłości naszych postępowań sądowych komornikowi nie wolno wszystkiego.
Za jego nadużycia (takie jak opisane) otrzymałabyś odszkodowanie, a niezależnie od tego na niemal każdą czynność komornika służy skarga do sądu, a także tzw. powództwa opozycyjne i poza późniejszym odszkodowaniem w przypadku wyrządzenia jakiejś szkody przez komornika po pierwsze byłabyś w stanie doprowadzić do uchylenia takiego zajęcia.
Poza tym o ile mnie pamięć nie myli zajęcie nie wiąże się z natychmiastowym odebraniem rzeczy posiadaczowi, więc Twoje dane nie od razu narażone byłyby na niebezpieczeństwo
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez GosiaWN » So, 28 wrz 2002, 19:42

o- dzięki, to pocieszające co piszesz:)
GosiaWN
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości