art. 762 § 1 kpc - co może komornik?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

art. 762 § 1 kpc - co może komornik?

Postprzez malgorzataMG » Pn, 3 mar 2008, 18:18

Witam!
Mam prośbę dotycząca czynności komornika. Otóż mieszkam w bloku w mieszkaniu komunalnym od 7 lat. Jakieś 2 miesiace temu zapuakał do moich drzwi aplikant komorniczy i zarządał widzenia (podał imię i nazwisko) z dłużnikiem. Grzecznie poinformowałam, że ok 7 lat ja tu mieszkam z rodziną i nie wiem o kogo chodzi. Pani asesror zażadała abym podpisała jej jakies oświadczenie, czego odmówiłam jak i odmówiłam wpuszczenia jej do mieszkania. Postraszyła mnie, że wejdzie do mnie z Polcją.
Nie jestem strona w postępowaniu więc spokojnie spalam aż do dzisiaj kiedy podstępem pani asesor zmusiła moje 10 letnie dziecko do odbioru wezwania do zlożenia wyjaśnień w kancelarii komornika. Wezwanie było na imię i nazwisko osoby która mieszkała przede mną (a nie mieszka 7 lat).
Mam pytanie, czy zgodnie z art. 762 muszę reagować na to wezwanie, a poza tym czy mogę złożyć skargę na komornika?
malgorzataMG
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: art. 762 § 1 kpc - co może komornik?

Postprzez nightingale » Pt, 10 sie 2012, 07:41

Witam,

przede wszystkim zastrzeżenia budzi doręczenie wezwania dziesięcioletniemu dziecku - zgodnie z art. 138 kpc doręczenia w razie nieobecności adresata można dokonać tylko dorosłemu domownikowi, zatem w podanej sprawie doręczenie nie było skuteczne.

Co do skargi na czynności komornika, to reguluje ją art. 767 i n. kpc.
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05

Re: art. 762 § 1 kpc - co może komornik?

Postprzez Gogojewicz » Cz, 4 paź 2012, 20:54

Myślę iż warto polecić Wam wszystkim książkę wydawnictwa Lexis Nexis pt. Przedawnienie w polskim prawie cywilny. O instytucji przedawnienie można mówić szeroko zwłaszcza w kontekście ewentualnych długów , oraz egzekucji komorniczej. Niemniej jednak publikacja dostarczając szereg ważnych informacji dotyczących samego przedawnienia , jego terminów, oraz roszczeń nie ulegających przedawnieniu. W mojej praktyce zawodowej bardzo często posługuje się tą publikacją , gdyż uważam że jest ona nieocenioną pomocą każdego prawnika.

Przemysław Gogojewicz
Kancelaria Usług Prawnych
Gogojewicz& Współpracownicy
Radcy Prawni I Doradcy Podatkowi
Gogojewicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 4 paź 2012, 20:46


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron