czy komornik tak moze?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

czy komornik tak moze?

Postprzez bono » Śr, 21 wrz 2005, 11:56

Witam
Otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji
złożyłam skarge na czynnosci komornika i wniosłam o umorzenie postępowania
nakaz zapłaty nie należy do podmiotu który wszczął egzekucję
Skarga nie jest rozpatrzona od maja 2005
Obecnie otrzymałam postanowienie od komornika który na podstawie art.359 uchyla czynność wszczecia egzekucji z maja 2005r
Co takie postanowienie dla mnie może oznaczać?
Pozdrawiam
bono
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 21 wrz 2005, 16:52

Obecnie otrzymałam postanowienie od komornika który na podstawie art.359 uchyla czynność wszczecia egzekucji z maja 2005r


A czy między wszczęciem postępowania a uchyleniem postanowienia o wszczęciu zaszły jakieś nowe okoliczności w sprawie (poza Twoją skargą do Sądu)?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bono » Śr, 21 wrz 2005, 19:46

dziękuję
Żadne zmiany nie zaszły
Najpierw otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji i dodatkowo postanowienie o przyznaniu kosztów zastępstwa adwokackiego
Na postanowienie nie składałam skargi poniewaz komornik sam je uchylił wydając drugie postanowienie z uzasadnieniem ,że nie jest wierzycielem
Złozyłam do sądu skargę o umorzenie postępowania egz.
i otrzymałam od komornika teraz postanowienie o uchyleniu czynności z dnia X na podstawie 359 kpc
Skarga nadal nie rozpatrzona.
Liczyłam ,że komornik przyśle postanowienie o umorzeniu postępowania.
Nie wiem czy nie powinna, złożyc następnej skargi?
Pozdrawiam
bono
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 21 wrz 2005, 20:34

Żadne zmiany nie zaszły. Skarga nadal nie rozpatrzona.


W takim razie moim zdaniem komornik nie miał prawa uchylić swego postanowienia. Robiąc to popełnił błąd, bo nie zaszły przesłanki z art. 359 k.p.c.
Wydaje mi się, że zachowanie komornika nie powinno "zaszkodzić" losom złożonej przez Ciebie skargi.

Nie wiem czy nie powinna, złożyc następnej skargi?


Trudno mi odpowiedzić ad hoc. Zastanawiam się czy to drugie postanowienie komornika ma dla Ciebie jakiekolwiek negatywne skutki. Egzekucja to nie jest moja ulubiona dziedzina ale jeśłi coś mi przyjdzie do głowy na pewno dam znać.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bono » Śr, 21 wrz 2005, 20:52

dziękuję
bono
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości