Zwolnienie lekarskie gdzie?? Do ZUS-u??

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zwolnienie lekarskie gdzie?? Do ZUS-u??

Postprzez LordRene_PL » N, 8 sie 2004, 10:59

Wiec jak przewidywalem skonczyla mi sie umowa i nie odnowili mi jej wiec jestem na zwolnieniu. Do srody mialem umowe, z na zwolnieniu jestem do piatku. W piatek znowu dostane zwolnienie. Gdzie je dostarczyc do ZUS-u?? Czy do zakladu pracy?
LordRene_PL
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 8 sie 2004, 13:23

Zwolnienie przekazujesz do ZUS, bo on teraz będzie płatnikiem zasiłku.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez LordRene_PL » N, 8 sie 2004, 17:24

i mam jeszcze jedno pytanko: w Szczecinie jestem zameldowany na pobyt czasowy, a w Choszcznie na stałe, to do którego ZUS mam wysłać zwolnienie, tu w Szczecinie, czy do Choszczna?????
LordRene_PL
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 8 sie 2004, 18:39

Chyba wg obecnego miejsca zamieszkania, ale potwierdź to w ZUS.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez muchomorek » N, 8 sie 2004, 22:58

Do srody mialem umowe,

W środę kończy sie stosunek pracy.
Jeżeli Twój pracodawca zgłasza do ub. chorobowego pow. 20 ubezpieczonych to ma obowiązek wypłaty zasiłków chorobowych. W tym przypadku zwolnienie do pracodawcy.

z na zwolnieniu jestem do piatku. W piatek znowu dostane zwolnienie. Gdzie je dostarczyc do ZUS-u?? Czy do zakladu pracy?

Jeżeli pracodawca zatrudnia do 20 ubezpieczonych to za okres od środy do piątku pracodawca przekazuje informację do ZUS właściwego wg siedziby zakładu.
Zwolnienie musisz wziąć na byłego pracodawcę i za jego pośrednictwem dostarczać do ZUS. Chyba że pracodawca odmówi przyjęcia dalszego zwolnienia.
muchomorek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 8 sie 2004, 23:17

Do srody mialem umowe,

W środę kończy sie stosunek pracy.
Jeżeli Twój pracodawca zgłasza do ub. chorobowego pow. 20 ubezpieczonych to ma obowiązek wypłaty zasiłków chorobowych. W tym przypadku zwolnienie do pracodawcy.



Po ustaniu stosunku pracy (okresu ubezpieczenia) pracodawca (także zatrudniający pow. 20 pracowników) już nie jest płatnikiem zasiłku...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość