zwolnienie lekarskie na dziecko

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

zwolnienie lekarskie na dziecko

Postprzez kris27 » Cz, 25 sie 2005, 19:24

W lipcu tego roku urodzil mi sie syn z wada stóp.Moja zona jest na urlopie macierzynskim.Wada mojego syna wymaga rehabilitacji na która jedziemy ponad 300 km.Moja zona nie posiada prawa jazdy.W zwiazku z zaistniala sytuacja czy mam prawo do wziecia zwolnienia lekarskiego na dziecko.Ewentualnie czy istnieja inne mozliwosci dodatkowych dni wolnych od pracy w ktorych to mozna dojezdzac na leczenie.Bardzo prosze o pomoc
kris27
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 25 sie 2005, 19:49

Tak - o ile lekarz stwierdzi, że istnieje konieczność osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem z powodu choroby. W takim przypadku przysługuje zasiłek opiekuńczy za okres do 60 dni w roku kalendarzowym. Szczegóły - rozdział 7 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa(tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron