• Porady prawne
Szybkie chwilówki przez internet

zgłoszenie wierzytelnosci w upadłości

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

zgłoszenie wierzytelnosci w upadłości

Postprzez rafal » N, 10 lip 2005, 18:14

witam

w zgłsozeniu wierzytelności zapomniano podac do jakiej kategorii nalezy je zaliczyć oraz że wierzytelnosci te zabezpieczone hipoteka kaucyjną.
nieustalono jeszcze listy wierzytelności a sedzia komisarz nie wezwla jeszcze do uzupelnienie brakow formalnych co do wskazania kategorii (bo co do braku wskazania że wierzytelnosci sa zabezpieczone hipoteką to taki brak jest chyba bardzo niekorzystny dla wierzyciela bo tym samym pozbawia sie on uprzywilejowanej pozycji w spłacaniu zobowiazań upadłego)..co w takiej sytuacji...pismo wierzyciela uzupełniające braki w zgłoszeniu wierzytelnosci poprzez podanie kategorii do ktorych nalezy zaliczyc wierzytelnosci i podanie informacji o hipotece?
rafal
 

Postprzez Marcin » N, 10 lip 2005, 19:06

Wierzytelności zabezpieczone hipoteką, niezgloszone przez wierzyciela, podlegają umieszczeniu na liście wierzytelności z urzędu (art. 236 ust.2 prawa upadłościowego i naprawczego). M.zd., powinno to też dotyczyć wierzytelności zgłoszonych nieskutecznie (tzn. gdy np. zgłoszenie jest obciążone brakami).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rafal » Pn, 11 lip 2005, 00:03

dzieki Marcinie...choć takie uzupełnie z inicjatywy wierzyciela nie zaszkodzi :-)

rafał
rafal
 


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości