Koszty postępowania egzekucyjnego - czy zasadne ?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Koszty postępowania egzekucyjnego - czy zasadne ?

Postprzez Netka » So, 29 paź 2005, 23:23

Bardzo proszę o pomoc w mojej dosyć nietypowej sprawie

mój dług do banku wynosił 900 zł z odsetkami i kosztami sądowymi razem - 1690 zł

15 września bank złożył wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji

całość kwoty zapłaciłam do banku 03 października

po 20 dniach od złożenia wniosku przez bank w dniu 05 października komornik wszczął egzekucję - czyli dwa dni po uregulowaniu całości zadłużenia

do kwoty zadłużenia doliczył koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym w wysokości 180 zł

13 pażdziernika komornik wysłał zawiadomienie do mojego zakładu pracy o zajęciu pensji

21 października bank wysłał do komornika informację o dokonaniu przeze mnie spłaty zadłużenia, ale wnioskuje również o wyegzekwowanie ode mnie kwoty 180zł za koszty egzekucyjne



moje pytania to:

- czy komornik ma prawo przyznać koszty zastępstwa, jeżeli postępowanie wszczął dopiero po zapłąceniu długu w całości?
- czy zwrot tych kosztów należy się bankowi ? a jeżeli tak to w jakiej wysokości ? gdzieś spotkałam się z twierdzeniem, że przy egzekucji z pensji należy się zwrot jedynie 25% opłaty minimalnej.
- czy komornikowi należy się jakiekolwiek wynagrodzenie ? skoro postępowanie jest bezcelowe (przed jego wszczęściem dług został uregulowany)
- czy od kwoty 180 zł za koszty zastępstwa komornik ma prawo naliczyć opłatę w wysokości 15% ?
- czy w takiej sytuacji komornik nie powinien umorzyć postępowania ? przynajmniej w części dotyczącej zapłaconej kwoty ? i czy nie powinien wysłać zawiadomienia do mojego zakładu pracy o umorzeniu lub zamknięciu postępowania?
- czy komornikowi należy się wynagrodzenie w wysokości 15% od kwoty 1690 - którą zapłaciłam przed wszczęciem postępowania ?
- czy koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym należą się od momentu złożenia wniosku o egzekucję, czy od momentu wszczęcia postępowania.
- czy w takim wypadku komornik ma prawo egzekwować kwotę 180 zł za koszty zastępstwa ?

z góry dziękuję za poradę .
Netka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości