Zakup działki

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Zakup działki

Postprzez sindafil » Śr, 23 lis 2005, 15:32

chcemy kupić działkę budowlaną, ale jako że nie spełniamy warunków wymaganych przez nową ustawę. Zapytanie - czy można np dostać tą ziemie za DŁUG, lub zastaw lub jakiś inny sposób. Wiem, że są sposoby na ominięcie w/w ustawy, więc proszę o radę. dziękujemy, pozdrawiamy
sindafil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zakup działki

Postprzez Esokal » Śr, 23 lis 2005, 15:37

Doprecyzuj pytanie bo nikt nie zrozumie o jakie ograniczenie Ci chodzi.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zakup działki

Postprzez sindafil » Śr, 23 lis 2005, 15:45

w ustawie napisano że potrzeujemy 1.zaœwiadczenie podpisane przez wójta o tym, że prowadze gospodarstwo rolne,
œ2.świadectwo potwierdzające, że mam kwalifikacje rolnicze ( w praktyce – wykształcenie rolnicze, każde œrednie lub wyższe lub zaœwiadczenie, że prowadzi gospodarstwo od co najmniej pięciu lat),
3.meldunek w gminie, w której kupuje ziemię,
4.oœwiadczenie, że moje gospodarstwo po zakupie ziemi nie będzie miało więcej niż 300 ha,
5.oœwiadczenie, że będziemy ją uprawiać osobiśœcie.
my spełniamy tylko 4 i 5 punkt
sindafil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zakup działki

Postprzez sindafil » Śr, 23 lis 2005, 15:48

sorki problemy z polskimi znakami
sindafil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zakup działki

Postprzez sindafil » Cz, 24 lis 2005, 17:12

kolejne pytanie:
czy jest taka opcja, żeby otworzyć działalnośc agroturystyczną i na tej podstawie zakupic ziemie?
sindafil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość