Zajęcie egzekucyjne....

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Zajęcie egzekucyjne....

Postprzez Seba » Wt, 14 lut 2006, 03:07

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Nieznam się na prawie, a mam małe pytanie dlatego w miarę możliwości prosiłbym o pomoc.

Otóż słyszałem, że dopóki komornik nie zajmie majątku, dopóty możemy spłacić wierzyciela omijając prowizję komornika. Moja sprawa zapewne nie jest niczym nowym. Dostałem mandat z drogówki i oczywiście go nie opłaciłem. Po czasie jak to bywa urząd skarbowy blokuje mi na rachunku bankowym kwotę mandatu + opłaty postępowania egzekucyjnego. Od ok. 2 miesięcy sprawa tak sobie "wisi", jednak postanowiłem to zapłacić. Teraz pytanie. Czy mogę zapłacić należności za mandat bezpośrednio do wierzyciela (urząd wojewódzki) omijając urząd skarbowy? Czy teraz już niemam wyboru i muszę zapłacić to skarbówce wraz z kosztami?

Za odpowiedź serdecznie dziękuję i pozdrawiam ;)
Seba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Anna_kwiatkowsk1 » Wt, 14 lut 2006, 18:54

Nie jestem prawnikiem, niegdyś zajmowałam się ewidencją i windykacją mandatów(6 lat temu). Po otrzymaniu wykazu nałożonych mandatów na poszczególnych kierowców (z uwagi na brak wpłaty) sporządzałam do urzędu skarbowego wniosek o zajęcie kwoty mandatu. O kazdej zmianie kwoty MUSIALAM informować us (komornika) nowym tytułem wykonawczym. (sorry ale nie pamiętam już podstawy prawnej) Dlatego też jeszcze raz powtarzam nie jestem prawnikiem ale moim skromnym zdaniem w momencie dokonania wpłaty urzędnik musi poinformować komornika o wysokości kwoty. A poza tym obecnie trwa rozliczenie podatników ze skarbówką i każda kwota nadpłaty do wyskości mandatu zostanie decyzją zabrana i przekazana do urzedu wojewódzkiego.
Anna_kwiatkowsk1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości