zajęcie komornicze w U.S.

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

zajęcie komornicze w U.S.

Postprzez Zuzanna » Śr, 20 lip 2005, 16:45

Mam taki problem: Po rocznym rozliczeniu Urząd skarbowy ma zwrócić mi pewną kwotę pieniędzy, ale tego nie uczynił gdyż ma zajęcie komornicze mego konta z 2001 roku, którego komornik nie odwołał. Ten komornik już nie prowadzi windykacji ze mnie, gdyż przekazał sprawę do innego rewiru. Moje pytanie w związku z taką sytuacją czy komornik powinien zwolnić zajęcie w US? Czy ewentualnie przekaże ściągnięte pieniążki komornikowi, który aktualnie zajmuję się sprawą? Czy jeżeli już nie ma możliwości uratowania tych pieniędzy czy może zabrać całość czy tylko 50% (tak jak w przypadku pensji)? Jestem zdenerwowana, ale mam nadzieję że napisałam dość zrozumiale moje pytanie. Dziękuję.
Zuzanna
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

cd

Postprzez Aristo2 » N, 24 lip 2005, 09:25

Witam
Zajęcie z 2001r? - stara sprawa. Proponuję udać się do komornika i sprawdzić jaki jest stan postępowania egzekucyjnego.
Bywa tak, że komonik po roku umarza postępowanie egzekucyjne np. wobec bezskutecznosci egzekucji.
( powinien o tym pisemnie poinformować, ale róznie to bywa)
Bez nowego wniosku wierzyciela, nie może wtedy prowadzić dalej czynności.
Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia akt komorniczych w sprawie.
pozdrawiam
Janek
Aristo2
 


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron