zajęcie komornicze

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

zajęcie komornicze

Postprzez raduli » Pt, 10 lut 2006, 00:50

Komornik zajął mi połowe pensji powołując się na klauzule wykonalności w której wyraźnie sąd napisał że ogranicza moją odpowiedzialność do majątku objętego wspólnością majątkową. Dług zrobił współmałżonek, z którym mam rozdzielność już 10 lat. Czy komornik miał prawo zająć moją pensję? Wydaje mi się że nie jest ona wspólnością majątkową, skora ta ustała 10 lat temu. Chyba że ja coś źle rozumuję. Komornik to przecież też prawnik a twierdzi, że skoro ma klauzulę przeciwko mnie to może zająć pensję i nie obchodzi go to ograniczenie. Proszę o waszą opinię. Dziękuję.
raduli
 

Postprzez raduli » Pt, 10 lut 2006, 00:52

w uzasadnieniu sąd powołał się na art. 787 par. 1 kpc
raduli
 

Postprzez Dredd » Pt, 10 lut 2006, 08:58

Wydaje mi się że nie jest ona wspólnością majątkową, skora ta ustała 10 lat temu.


Zależy jak ustaliliścię tę rozdzielnośc. Czy rozdzielnośc jest całkowita, czy jednak jakaś część majątku jest wspólna?

Komornik to przecież też prawnik


O ile mnie pamięć nie myli to niekoniecznie

twierdzi, że skoro ma klauzulę przeciwko mnie to może zająć pensję i nie obchodzi go to ograniczenie.


Wnioskuję z tego że komornik wie o treści Waszego ustroju majątkowego małżeńskiego. Być może nalezy rozważyć przeciwdziałanie zajęciu w trybie wskazanym w przepisach postępowania egzekucyjnego. Było już o tym na forum. Skorzystaj na początek z forumowej wyszukiwarki.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez raduli » Pt, 10 lut 2006, 11:32

Rozdzielność jest całkowita, a majątek wspólny to jedynie to co kupiliśmy razem do dnia podpisania intercyzy. Moje pytanie było skierowane odnośnie do moich poborów. Czy jeśli to ja pracuję to czy komornik może zakwalifikować moje pobory do wspólności majątkowej, skora ta została przerwana? dziękuję.
raduli
 

Postprzez mentor- » Pt, 10 lut 2006, 11:40

Komornik zajął mi połowe pensji powołując się na klauzule wykonalności w której wyraźnie sąd napisał że ogranicza moją odpowiedzialność do majątku objętego wspólnością majątkową. Dług zrobił współmałżonek, z którym mam rozdzielność już 10 lat. Czy komornik miał prawo zająć moją pensję? Wydaje mi się że nie jest ona wspólnością majątkową, skora ta ustała 10 lat temu. Chyba że ja coś źle rozumuję. Komornik to przecież też prawnik a twierdzi, że skoro ma klauzulę przeciwko mnie to może zająć pensję i nie obchodzi go to ograniczenie. Proszę o waszą opinię. Dziękuję.



To ,że została zawarta umowa rozdzielności majątkowej nie wyłącza automatycznie odpowiedzialności małżonka dłużnika za zaciągnięty dług ( wg stanu prawnego przed nowelizacją krio z 17.06.2004 r ) . Trzeba wykazać , że wierzyciel , przed powstaniem wierzytelności wiedział o istnieniu umowy wyłączającej wspólnośc majątkową .
Odsyłam do orzeczeń Sądu Najwyższego z 28.07.1998 r. Prok. i Pr. 1999/1/36 i 03.04. 1980 r. , OSNC 1980/7-8/140 )
mentor-
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sponsor » Pt, 10 lut 2006, 11:59

Komornik to przecież też prawnik a twierdzi, że skoro ma klauzulę przeciwko mnie to może zająć pensję i nie obchodzi go to ograniczenie.

Są komornicy, którzy z wykształcenia są traktorzystami. Na szczęście nie znam osobiście takiego ale Krajowa rada Komornicza potwierdziła to w TV :)
Sponsor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kevin » So, 11 lut 2006, 15:34

Absolutne BEZPRAWIE!

Klauzula wykonalności nadana na małżonka dłużnika NIE uprawnia do zajęcia wynagrodzenia takiemu małżonkowi - bowiem właśnie odpowiedzialność jest ograniczona do majątku wspólnego - a wierzytelność z wynagrodzenia za pracę wg kodeksu rodzinnego i opiekuńczego należy do majątku odrębnego (teraz inna nazwa). W związku z powyższym proponuję skargę na czynność komornika - wobez jego niezgodnego z prawem działania.

PS. Który to komornik - możesz napisać jaki rewir?

PS2. Komornik kiedyś nie musiał być prawnikiem, dziś szacują że jest około 200 komorników bez wykształcenia prawniczego. Obecnie komornikiem może zostać osoba z wykształceniem prawniczym lub administracyjnym.

Pozdro
Kevin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron