wycofanie wypowiedzenia

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

wycofanie wypowiedzenia

Postprzez mikus » Cz, 19 lut 2004, 21:59

złożyłam 2 dni temu prośbę o rozwiązanie umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron - na piśmie; rozmawiałam z szefem - wyraził zgodę ustnie; do chwili rozwiązania umowy tj. 24.02 miałam wykorzystywać urlop wypoczynkowy - wykorzystuję

i jest problem :( zmieniłam zdanie; nie chciałabym rozwiązywać umowy o pracę, czy mogę to pismo jakoś wycofać, czy decyzja nalezy tylko od dobrej woli pracodawcy, a ja już nic nie mogę zrobić?
mikus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 19 lut 2004, 22:03

To juz zależy od dobrej woli pracodawcy. Złożyłaś ofertę rozwiązania umoy, oferta została przyjęta przez drugą stronę i żadna ze stron nie może tego zmienić jednostronnie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mikus » Cz, 19 lut 2004, 22:06

jestem umówiona na rozmowę w poniedziałek
czyli jeśli w poniedziałek szef wyrazi zgodę na "powrót" ustnie, to ja mam napisać pismo, iż wycofuję swoją prośbę, o on musi udzielić odpowiedzi na piśmie?
mikus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 19 lut 2004, 23:08

Byłoby dobrze, abyś uzyskała odpowiedź pracodawcy na piśmie. Może to być nawet odręczna adnotacja osoby uprawnionej złożona na Twoim wystąpieniu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości