nie/koniecznosc wypowiedzenia zmieniajcego

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

nie/koniecznosc wypowiedzenia zmieniajcego

Postprzez ag8nie8szka » Wt, 21 cze 2005, 21:29

wirtam moje pyatnie:
czy jesli zawatro umowe o prace na 1/2 etatu to aby przejsc na cały etat konieczne jest aby pracodawca dokonał wypowiedzenia zmieniajacego czy mozliwe jest to na pdst porozumienia stron?? no i jesli tak to czy mozna w takim razie w świadectwie pracy zamiast 1/2 etatu wskazac cały etat zatrudniania pomimo,ze takiego wypowiedzenia zmieniajacego w trakcie trwania stos pracy nie bylo..a w umowie jest 1/2 etatu:-))) dzieki..pozdrawiam serdecznie..agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 21 cze 2005, 22:13

czy jesli zawatro umowe o prace na 1/2 etatu to aby przejsc na cały etat konieczne jest aby pracodawca dokonał wypowiedzenia zmieniajacego czy mozliwe jest to na pdst porozumienia stron??


Za zgodą obu stron umowę zawsze można zmienić w trybie porozumienia stron.

no i jesli tak to czy mozna w takim razie w świadectwie pracy zamiast 1/2 etatu wskazac cały etat zatrudniania pomimo,ze takiego wypowiedzenia zmieniajacego w trakcie trwania stos pracy nie bylo..a w umowie jest 1/2 etatu:-)))


Należy wskazać faktyczny wymiar czasu pracy w poszczególnych okresach. Porozumienie zmieniające umowę mogło być też skutecznie zawarte ustnie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » Wt, 21 cze 2005, 22:50

no własnie tak myslałam ( czytałam;-) )..ale dla komfortu psych. zawsze milej jak marcin potwierdzi;-)))..dzieki...pozdrowionka..
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » Wt, 21 cze 2005, 22:54

a jakbym tak jeszcze spytała niesmiało..bo nie moge znaleźć przepisiku..z czego by to nam moglo winikać,że nie mozna zadac przeprowadzenia dowodów dowodów uzyskanych droga nielegalna:-)
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 21 cze 2005, 23:52

O jakie postępowanie Ci chodzi ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » Śr, 22 cze 2005, 09:49

pracownik sklepu podał do sądu pracowdawacę o min sprostowanie siadestwa pracy i zapłatę. dochodzi, iż 3 tyg przez zatrudnieniem faktycznie pracowała be zumowy i na dowód tego podaje kserokopie zeszytu obrotów w sklepie który wypełniała codziennie wpisami jaki towar sprzedała i za ile..kilka dni przez zakonczeniem stos pracy zeszyt zaginał..do pozwy dołaczył kserokopie kartek z zeszytu wiec prawdopodonie zaginał gdyz zobie go sklepu "wyniosła" niewatpliwie sa tam informacje o obrobie pracodawcy o tym jakie towary sprzedaja sie w jakich ilościach ...
pracodawca nie podwaza tego ,że faktycznie zatrudnial ja bez umowy 3 tyg wczesniej..zastanawia mnie tylko skutecznosc powołania sie na ten dokument ze wzgledu na to, że udostepniiła dane z owego zeszyciku nie na wezwanie sądu a po prostu sobie go zabrała,żeby wykorzystac to w postepownaiu. niewatpliwie w sposób bezprawny jest w posiadaniu materiałów w których sa informacje, co do których przedsiebiorca chciałby aby nie znalazłyu sie poza miejscem przedsiebiorstwa.co innego udpstepnienie na żadnie sądu a co innego zabranie sobie ze sklepu takich materiałów...dzieki..pozdrawiam..aga( aaa..no wiec postepowanie przed sadem pracy:-) )
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 22 cze 2005, 14:45

Pracownik może wnieść o dopuszczenie dowodu z każdego przydatnego dokumentu (niezależnie od tego, w jaki sposób wszedł w jego posiadanie) i decyzja należy tu do sądu, natomiast może narazić się na ewentualną akcję ze strony pracodawcy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » Śr, 22 cze 2005, 14:59

akcje? ;-) no dobrze..dzieki ..serdecznosci z mojej strony w twoja stone:-) agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości