sprzedaz rzeczy - pilne!!!!

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

sprzedaz rzeczy - pilne!!!!

Postprzez fr4n » Cz, 29 wrz 2005, 16:20

witam. Mam pytanie jeśli sprzedałem przez inernet wózek dzieciecy osobie ktora teraz straszy mnie ze poda mnie do sądu poniewaz niepodoba jej sie stan wózka (zdjecia widziała szybciej tego wózka) niepodpisywalem z tą osoba zadnje umowy i wozek zostal sprzedany w formie umowy ustnej nie przez zaden portal internetowy.czy taka osoba moze mi cos zrobic? i jesli tak to jakie moga byc tego konsekwencje?prosze o pomoc i odp.
fr4n
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 18:02

niepodoba jej sie stan wózka


Możesz to przybliżyć - co się konkretnie nie podoba ?
BTW: rozumiem, że nie zajmujesz się zawodowo sprzedażą wózków ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez fr4n » Cz, 29 wrz 2005, 18:04

Twierdzi ze kołka w wozku sie ruszaja . A to chyba normlane jak sie kupuje uzywany wozek . Prosze mi napisac czy oni cos moga nam przez to zrobic ? Podac sprawe do sadu albo cos takiego . Nie to jest moj pierwszy wozek ktory sprzedaje .
fr4n
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 22:21

Nie to jest moj pierwszy wozek ktory sprzedaje .


Co to znaczy? Czy zajmujesz się tym zawodowo (czy prowadzisz w tym zakresie działalność gospodarczą) ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez fr4n » Cz, 29 wrz 2005, 22:27

Nie to jest wozek po moim dziecku nie prowadze zadnej działalnosci gospodarczej ? Prosze o odpowiedz czy ta osoba ktora twierdzi ze jej sprzedalam wozek nie zgodny z opisem bez zadnej umowy moze mi cos zrobic ?
fr4n
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 22:33

W takiej sytuacji mają zastosowanie - m. zd. - przepisy kc o rękojmi (art. 556 i nast.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez fr4n » Cz, 29 wrz 2005, 22:58

A czy moglby pan cos wiecej na ten temat napisac . Poniewaz kompletnie nie znam sie na prawie :(
fr4n
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 23:13

Poczytaj (na forum zwracamy się do siebie po imieniu / nicku) wskazane przeze mnie przepisy kc i ew. zadaj pytania bardziej szczegółowe. M.zd., forum nie jest miejscem na robienie wykładu o podstawach prawa.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mw01 » Cz, 6 paź 2005, 10:19

Proces to Ci może wytoczyć zawsze, bo praktycznie każdy każdemu moze proces wytoczyć. Pytanie jest tylko takie czy będzie miał odpowiednie dowody by coś w sądzie wygrać.
Rękojmia oznacza odpowiedzialność zbywcy za ukryte wady fizyczne i prawne rzeczy. Jeżeli nabywca obejrzał ten wózek i widział te latające kółka to nie ma prawa do roszczeń w tym momencie. Inna sprawa jeżeli to by była wada ukryta, np widział wózek jedynie na zdjęciu, nie ogładał go fizycznie a ty o tym nie wspomniałeś nabywcy. Ale z drugiej strony czy jest to jakaś poważna wada. Sprawa jest śliska i facet raczej blefuje :)
Pozdrawiam.
mw01
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości