problem z ERĄ - prosze o porade

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

problem z ERĄ - prosze o porade

Postprzez alan1314 » Wt, 30 paź 2007, 01:12

Mam problem z firma telekomunikacyjna i bardzo prosze o rade co moge w takiej niemilej sytuacji zrobic aby rozwiazac ja pozytywnie.

Chodzi o rachunek na firme ktory byl mi potrzebny jedynie przez miesiac - oplacilem go po 3 miesiacach z malymi odsetkami rzedu 10zl - dostalem wtedy pismo odnosnie kary umownej w wysokosci 1000zl ze wzgledow na ewentualne przedwczesne zerwanie umowy - karaz zostalaby nalozona gdybym nie splacil zadluzenia w terminie 55dni - splacilem je natychmiastowo.

Tymsamym operator zobowiazal sie do wznowienia uslug w czasie 5 dni od daty splacenia naleznosci - czekalem na nowe faktury - z czasem zapomnialem o sprawie - karta sim lezala nieuzytkowana od miesiaca po czasie zakupu uslugi poniewaz nie byla mi potrzebna - po pol roku kilka dni temu otrzymalem nakaz zaplaty 1000zl kary z odsetkami 50zl - w miedzyczasie zadnego pisma nie otrzymalem a przeciez uslugi mialy zostac wznowione - domyslam sie ze chodzilo o aktywacje konta, ktorej jak sadze po wplacie zaleglosci powinienem dokonac automatycznie - jednak sadzilem ze jesli operator po 5 dniach dokona wznowienia uslug w co rowniez zalicza sie aktywacja ktora jest usluga, dostane kolejna fakture..

Co moge zrobic w tej sytuacji - wiem ze to ogolny zarys - ale daje poglad na sprawe - moje zaniedbanie w tej sprawie jest oczywiste jednak chcialbym pozytywnie to rozwiazac - wiem ze systemy korporacyjne sa trudne do ominiecie.. prosze o dobra rade i z gory dziekuje.

POzdrawiam,
miłego dnia,
Radek Górski
alan1314
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez deree » Pt, 14 gru 2007, 09:52

Zacząłbym od złożenia reklamacji w Erze
deree
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 14 gru 2007, 10:48

Zacząłbym od złożenia reklamacji w Erze

A ja bym jednak zaczął od złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty. Termin biegnie nieubłagalnie...
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości