Problem z reklamacja

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Problem z reklamacja

Postprzez Rabol » Cz, 5 sty 2006, 00:26

Miesiąc temu kupiłem komplet opon zimowych. Okazało sie ze te opony kompletnie nie nadają sie na zime, sa za twarde, nawet na małym śniego auto nie umie ruszyć, slizga sie, zakopuje. Opony są jakiejś nieznanej mi firmy, kupilem je z uwagi na cenę. moje pytanie do Was: czy moge reklamować w sklepie te opony gdyz wogole nie nadają sie na zime, dużo lepiej sie jexdzi na letnich w zime niż na tych (są za twarde na te pore roku). czy moge rządac wymiany na inne lub zwrotu kasy nawet jeśli przejeździłem na nich troche czasu (az spadł snieg i sie dowiedziałem jakie one naprawde są).
Pozdrawiam i licze na pomoc.
Rabol
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Cz, 5 sty 2006, 13:03

Nie wiem w czym widzi Pan tutaj problem, dowód zakupu i do sprzedawcy. Prawo do złożenia reklamacji ma Pan (o ile wiem) na każdy produkt.
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » So, 7 sty 2006, 21:01

Opony zimowe mają specjalne oznaczenia. Możesz w innym sklepie dokładnie wypytać i potem sprawdzić, czy takie symbole są na Twoich oponach. Jeśli oznaczenia będą inne, to zostałeś oszukany. Jeśli oznaczenia będą charakterystyczne dla opon zimowych możesz reklamować stawiając zarzut niezgodności właściwości rzeczywistych z deklarowanymi. Jeśli nie minęło 6 miesięcy od zakupu, to sprzedawca bedzie musiał powołać rzeczoznawcę do oceny parametrów ogumienia. Po 6 miesiącach od daty zakupu, ciężar udowodnienia może być przerzucony na Ciebie.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości