Powództwo przeciwegzekucyjne?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Powództwo przeciwegzekucyjne?

Postprzez aristo2 » N, 14 mar 2004, 21:43

Chcę wystąpić z powództwem przeciwegzekucyjnym przeciwko tytułowi wykonawczemu z klauzulą, wystawionemu przez Urząd Skarbowy.Jako zarzut chcę przedstawić do potrącenia kwotę odszkodowania wyniającą z wadliwej sprzedaży w drodze licytacji nieruchomości przez komornika sądowego .Wierzyciel i pozwany jest ten sam czyli Skarb Państwa.Co prawda za wadliwą sprzedaż nieruchomości odpowiada solidarnie SP i komornik, ale roszczenie mogę kierować do jednego z zobowiązanych.SP ma regres do komornika.
Czy taka konstrukcja pozwu jest poprawna pod względem prawnym czy też jest niedopuszczalna ?
pozdrawiam
Janek
aristo2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 16 mar 2004, 00:28

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 4 lutego 2004 r., sygn. akt: I CK 6/03

Powództwo przeciwegzekucyjne, określone w kodeksie postępowania cywilnego, odnosi się do tytułów wykonawczych zarówno administracyjnych, jak i sądowych. W wypadku, gdy decyzja administracyjna jest ostateczna, sad nie ma prawa badać jej merytorycznie, czyli kwestionować w postępowaniu egzekucyjnym jej zasadności.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości