Powództwo przeciwegzekucyjne

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Powództwo przeciwegzekucyjne

Postprzez Jarek33 » Śr, 31 sty 2007, 15:42

Jestem osobą niepełnosprawno , sad pouczuł mnie o możliwości pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego wyłącznie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, jeżeli zdaniem skarżącego istnieją podstawy do takiego powództwa.
Czy poniosę koszty takiego postepowania ?
oczym mówji art.840 kpc. ?
Czy podpisywanie zobowjązań kredytowych bedąc osobą chora psychicznie z podwójnym rozpoznaniem psychiatrycznym , co znaczy podpisując owe zobowiązania kredytowe mogłem robić to nie świadomnie , nie rozumiejąc swojego postępowania jest podstawą do wszczęcia takiego postępowania przeciwegzekucyjnego ?
Czy mam szanse wygrać owe postępowanie ?
Sprawa dotyczy SKOKU (kasa oszczednościowo-kredytowa) owa kasa od sądu w mikołowie dostała tytuł wykonawczy a nastepnie komornik zaczoł ściągać dług.Zgodnie z prawem odwołałem sie do sąd ucywilnego lecz sąd podtrzymał egzekucjie i oddalił skarge pouczjąc mnie o możliwości pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego wyłącznie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego .
Zwracam Sie o pomoc ! z gury dziękuje !
Jarek33
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 31 sty 2007, 17:41

Czy poniosę koszty takiego postepowania ?

Tak.
oczym mówji art.840 kpc. ?

Art. 840 § 1. Dłużnik może w drodze powództwa żądać pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności w całości lub części albo ograniczenia, jeżeli:
1) przeczy zdarzeniom, na których oparto wydanie klauzuli wykonalności, a w szczególności gdy kwestionuje istnienie obowiązku stwierdzonego tytułem egzekucyjnym niebędącym orzeczeniem sądu albo gdy kwestionuje przejście obowiązku mimo istnienia formalnego dokumentu stwierdzającego to przejście;
2) po powstaniu tytułu egzekucyjnego nastąpiło zdarzenie, wskutek którego zobowiązanie wygasło albo nie może być egzekwowane; gdy tytułem jest orzeczenie sądowe, dłużnik może powództwo oprzeć także na zdarzeniach, które nastąpiły po zamknięciu rozprawy, a także zarzucie spełnienia świadczenia, jeżeli zarzut ten nie był przedmiotem rozpoznania w sprawie;
3) małżonek, przeciwko któremu sąd nadał klauzulę wykonalności na podstawie art. 787, wykaże, że egzekwowane świadczenie wierzycielowi nie należy się, przy czym małżonkowi temu przysługują zarzuty nie tylko z własnego prawa, lecz także zarzuty, których jego małżonek wcześniej nie mógł podnieść.
§ 2. Jeżeli podstawą egzekucji jest tytuł pochodzący od organu administracyjnego, do stwierdzenia, że zobowiązanie wygasło lub nie może być egzekwowane, powołany jest organ, od którego tytuł pochodzi.
Czy podpisywanie zobowjązań kredytowych bedąc osobą chora psychicznie z podwójnym rozpoznaniem psychiatrycznym , co znaczy podpisując owe zobowiązania kredytowe mogłem robić to nie świadomnie , nie rozumiejąc swojego postępowania jest podstawą do wszczęcia takiego postępowania przeciwegzekucyjnego ?

Moim zdaniem- nie.
Trzeba było podnosić te okoliczności w postepowaniu rozpoznawczym.
Czy mam szanse wygrać owe postępowanie ?
Sprawa dotyczy SKOKU (kasa oszczednościowo-kredytowa) owa kasa od sądu w mikołowie dostała tytuł wykonawczy a nastepnie komornik zaczoł ściągać dług.Zgodnie z prawem odwołałem sie do sąd ucywilnego lecz sąd podtrzymał egzekucjie i oddalił skarge pouczjąc mnie o możliwości pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego wyłącznie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego .

Uważam, że tylko wtedy masz szansę jeżeli jesteś ubezwłasnowolniony od dnia wcześniejszego niż zaciągnięcie zobowiązania.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość