Niesłuszne wezwanie od komornika sądowego

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Niesłuszne wezwanie od komornika sądowego

Postprzez jerzy1 » Pt, 22 lip 2011, 11:39

Szukam pomocy, bo chyba czas mnie goni a googlowanie niestety niewiele pomogło.

Właśnie dostałem WEZWANIE DŁUŻNIKA DO ZAPŁATY NALEŻNOŚCI. Pewna firma (jedna ze spółek kolejowych działająca na terenie warszawy i okolic) chce odzyskać ode mnie pieniądze. Na wezwaniu czytam że:
- w 2008 roku w postępowaniu upominawczym Sąd Rejonowy wydał nakaz zapłaty
- dwa miesiące temu zaopatrzony został w klauzulę wykonalności
- teraz komornik sądowy niniejszym wezwaniem domaga się w ciągu 7 dni wpłacenia należności za przeróżne rzeczy (ale to już temat na inny wątek).

Teraz tak:
1. W Warszawie ani okolicach byłem w życiu kilka razy ale nigdy nie jechałem lokalnymi kolejami ! (sam mieszkam 400km dalej).
2. Nie wiem na jakiej podstawie firma ściga mnie o pieniądze (zawsze kupuję bilety, z tą firma nie miałem nigdy nic wspólnego).
3. Jeżeli w 2008r (jak wynika z treści wezwania) było postępowanie upominawcze to powinienem chyba dostać nakaz zapłaty wraz z pozwem oraz pouczeniem o wniesieniu sprzeciwu. NIC TAKIEGO NIE DOSTAŁEM. Adres zamieszkania zmieniałem 1 raz, a pod starym adresem mieszka moja rodzina więc polecony powinien dojść, jeśli nie tu to tam.

Jeżeli teraz wyrok się uprawomocnił (tak to rozumiem, skoro komornik już mnie wzywa do zapłaty a jeśli nie to do mnie przyjdzie) a ja o niczym nie wiedziałem że ktoś mnie o coś posądza to co ja mam teraz zrobić ?

Podejrzewam w sumie 3 przypadki:
1. ktoś posłużył się moimi danymi (np. złapali kogoś w pociągu bez biletu)
2. ktoś w firmie posłużył się moimi danymi (wyłudzenie)
3. w sądzie ktoś zrobił pomyłkę (szukali może kogoś o podobnych danych jak moje)

Proszę, jak ktoś może coś podpowiedzieć będę wdzięczny.
jerzy1
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 22 lip 2011, 11:14

Re: Wezwanie od komornika sądowego nawet nie wiem za co!

Postprzez Ginger » So, 23 lip 2011, 04:18

Czy sprawdzał Pan w sądzie akta z tej sprawy i kontaktował się z komornikiem? Komornik dysponuje wyrokiem z nadaną klauzulą i nie ma prawa podważać ani badać tego. To w Pana interesie jest aby to wyjaśnić.

Więc należy złożyć do sądu pismo jako powództwo przeciwegzekucyjne wraz z prośbą o zawieszenie postępowania egzekucyjnego u komornika do momentu rozstrzygnięcia tego przez sąd.

Może Pan skorzystać z pomocy pełnomocnika, który pomoże przygotować profesjonalne pismo. Musi Pan przedstawić swoją wersję wydarzeń, powołać świadków którzy potwierdzą pańską wersję. Ponadto jeśli się nie mylę to jest szansa na odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości