Wezwanie do zapłay przez TUiR

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Wezwanie do zapłay przez TUiR

Postprzez romanos011 » Śr, 9 lis 2011, 02:15

Proszę o pomoc w sprawie jaką obecnie muszę rozwiązać.
Wiosną br. zostałem skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w sprawie o kradzież pojazdu samochodowego. Skazano mnie za paserstwo "świadome". Kupiłem samochód Vw Golf z 2007r o wartości zakupu 70.400,-zł. W roku 2009r pojazd ten został skradziony właścicielowi któremu wcześniej skradziono klucze do tegoż samochodu. Ja kupiłem miesiąc po kradzieży ten niekompletny samochód na części. W wyniku zatrzymania mnie w garażu zatrzymano rozebrany przeze mnie samochód. Wyrokiem Sądu zostałem skazany za "świadome paserstwo" wyrokiem w zawieszeniu i karą grzywny. Sąd nie nakazał mi naprawienia szkody. Byłem osobą która kupiła ten pojazd od nieznanych mi osób na części.
Po pół roku od czasu uprawomocnienia się wyroku dostałem od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji wezwanie do zapłaty na kwotę 50.400.00,-zł tytułem zapłaty auto-casco właścicielowi pojazdu. Samochód w częściach odebrało towarzystwo ubezpieczeniowe. Oczywiście uważam że pojazd został wyceniony nieobiektywnie, poza tym Ubezpieczyciel odebrał ten pojazd w stanie zdekompletowanym i rozłożonym. Nie wycenili części które odebrali z sadowego depozytu. W rozmowie telefonicznej likwidator szkody stwierdził że chcą się ze mną dogadać nie wkraczając na drogę sądową. Już w rozmowie której przeprowadziłem z likwidatorem szkody TUiR....by wyjaśnić o co im chodzi poinformowano mnie bym zajął stanowisko w sprawie ich wezwania do zapłaty które oparli na wyroku sądu skazującym mnie za paserstwo. Brak osób które skradły ten pojazd.
Nie wiem co mam im odpisać, samochód odebrali w częściach. Sąd nie skazał mnie na naprawę szkody wobec osoby której skradziono pojazd, natomiast towarzystwo ubezpieczeń wypłaciło odszkodowanie z polisy auto-casco i chcą bym oddał im to co zapłacili. Po co odbierali samochód w częściach, nie wiedzą bo tego nie ma w wyroku w jakim stanie ja kupiłem ten samochód.
TUiR powołało się na Kodeks Cywilny z trzech art.
Co mam odpisać TUiR?? kwota 50.400,-tys. zł to dla mnie szok!!Czy mam jakieś szanse w Sądzie??
proszę o pomoc
romanos011
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 9 lis 2011, 01:47

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości