POMCY Czego nie może zabrać komornik ??

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

POMCY Czego nie może zabrać komornik ??

Postprzez szymon » Pt, 4 lis 2005, 22:02

Witam

Mam problemy z komornikiem i z siecią ERA GSM
Komornik chce mi zabrać najpotrzebniejsze żeczy typu:
Lodówka; maszynka gazowa;

Potrzebowałbym, żeby powołać się artykułami co ogulnie może, a czego nie może zabrać mi z domu !

Pozdrawiam
Szymon
szymon
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaWieszczycka » Pt, 4 lis 2005, 22:54

O przedmiotach wyłączonych z egzekucji jest mowa w art. 829 Kodeksu Postępowania Cywilnego.
W przypadku lodówki i kuchenki należałoby się powołać na:
-punkt 1 (przedmioty urządzenia domowego, niezbędne dla dłużnika i członków rodziny).
-oraz drugą część punktu 6 (przedmioty codziennego użytku, które mogą być sprzedane tylko znacznie poniżej ich wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową).

Dodaję jeszcze 2 bardzo ważne informacje:
1) Istnieje możliwość złożenia do sądu rejonowego skargi na czynności komornicze.
2) Ale na złożenie tej skargi przewidziano bardzo krótki termin - 1 tydzień.

A poniżej artykuł o wyłączeniach:

"Art. 829. Nie podlegają egzekucji:
1) przedmioty urządzenia domowego, pościel, bielizna i ubranie codzienne, niezbędne dla dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny, a także ubranie niezbędne do pełnienia służby lub wykonywania zawodu;
2) zapasy żywności i opału niezbędne dla dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny na okres jednego miesiąca;
3) jedna krowa lub dwie kozy albo trzy owce potrzebne do wyżywienia dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny wraz z zapasem paszy i ściółki do najbliższych zbiorów;
4) (603) narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika oraz surowce niezbędne dla niego do produkcji na okres jednego tygodnia, z wyłączeniem jednak pojazdów mechanicznych;
5) u dłużnika pobierającego periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie, która odpowiada nie podlegającej egzekucji części płacy za czas do najbliższego terminu wypłaty, a u dłużnika nie otrzymującego stałej płacy - pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez dwa tygodnie;
6) przedmioty niezbędne do nauki, papiery osobiste, odznaczenia i przedmioty służące do wykonywania praktyk religijnych oraz przedmioty codziennego użytku, które mogą być sprzedane tylko znacznie poniżej ich wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową."
MartaWieszczycka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez szymon » So, 5 lis 2005, 22:44

Witam ponownie

Komornik wystawił mi na aukcje lodówke wartości 2 400 zł za 400 zł ALE ! mam papiery na lodówke z których winika, że lodówka NIEjest moja własnością! jest pożyczona ! ale komornik wymaga odemnie dokumentów sądowych i zaświadczenie danego właściciela na którego jest lodówka.


Pozdrawiam
Szymon
szymon
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 5 lis 2005, 23:10

Gdybyś skorzystał z wyszukiwarki, znalazłbyś to: http://mforum.biz/viewthread.php?FID=1&TID=6264 :)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaWieszczycka » Pn, 7 lis 2005, 15:31

Oświadczenia ze strony właściciela, to rozumiem. Nawet należy sobie takie oświadczenie przygotować w 2 kopiach i na jednej zażądać potwierdzenia, że komornik otrzymał takie oświadczenie, żeby się potem nie mógł z tego wykręcić.
Natomiast absolutnie nie oddawajcie mu do ręki żadnych dowodów.
Dokumentów sądowych? Zapewne chodzi o to, czy ta osoba (właściciel) wystąpiła już do sądu w tej sprawie, bo wygląda na to, że będzie musiała to zrobić.

Tak czy inaczej jest jeszcze jedna opcja - oprócz skargi na czynności komornicze (termin-1 tydzień od dowiedzenia się) ma do wyboru drugą możliwość - wystąpienie przeciwko wierzycielowi. Występuje się wtedy z powództwem przeciwegzekucyjnym (i na to ma już 1 miesiąc od dowiedzenia się, chyba że to by była egzekucja administracyjna, to wtedy 14 dni).
MartaWieszczycka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość