Czy mogę uniknąć płacenia alimentów ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Czy mogę uniknąć płacenia alimentów ?

Postprzez ancymonek » N, 30 paź 2005, 20:13

Witam. Mam pytanie jest mozliwosc unikniecia placenia alimentów, jesli tak to jakie czynnosci powinienem wykonać? Matka dziecka (nie jesteśmy malzenstwem) urodzila dziecko tydzien temu, nie wiem jakiej jest płci, nie wiem czy akurat ja jestem ojcem, tego dziecka, ale prawdopodobnie ze tak, od paru miesiecy nie mamy kontaktu ze soba... Co powinienem zrobic, lecz oswiadczam ze nie ozenie sie z matka, czy moge sobie jeszcze jakos poukladac zycie, czy jestem z góry skazany na alimenty, ja pracuje zarabiam najnizsza krajową , matka ma 20 lat i jest bezrobotna na utrzymaniu rodziców. Prosze pomożcie ! ;(
ancymonek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 30 paź 2005, 20:25

czy jestem z góry skazany na alimenty


Jeśli nie zaprzeczysz swego ojcostwa to będziesz płacić alimenty. Ale jeśli to twoje dziecko to właśnie tak powinno być.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ancymonek » N, 30 paź 2005, 20:35

Przypuszczam ze jest moje, ile moze wynosic oplata alimentacyjna misieczna przy moim wynagrodzeniu, najnizszej krajowe?
ancymonek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 30 paź 2005, 20:51

Nie mam pojęcia bo to zależy nie tylko od Twojego wynagrodzenia.
A precyzyjnie rzecz biorąc Twoje wynagrodzenie obecne nawet niewiele może mieć tu do rzeczy. Istotniejsze są Twoje możliwości zarobkowe i majątkowe.
Temat ten wiele razy był już poruszany na forum.
Skorzystaj z wyszukiwarki.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ancymonek » N, 30 paź 2005, 21:33

Bardzo Dziekuje za informacje. Mam pytanie, czy juz z gory jestem przegrany i musze placic alimenty skoro czuje sie ojcem, czy jest jeszcze mozliwosc odsuniecia sie od płacenia, cos co przemawialo by za mna? Moge w sadzie np stwierdzic ze zostalem zmuszony do kochania sie i pod przymusem zostania ojcem ?, albo inna mozliwosc .?
ancymonek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 30 paź 2005, 21:54

Moge w sadzie np stwierdzic ze zostalem zmuszony do kochania sie i pod przymusem zostania ojcem ?,


Wbrew obiegowym poglądom propagowanym m.in. w dowcipach, alimenty to nie jest zapłata w ratach za sex ;)

Alimenty to środki utrzymania i wychowania (a więc nie tylko pieniądze ale i np. osobista opieka) dla dziecka. Dziecka które niezależnie od tego w jakich okolicznościach zostało poczete, nie może dać sobie rady samo. Poza tym ma to służyć Twojemu dziecku. Nikogo bliższego nie będziesz miał na tym świecie niż Twoje własne dziecko. Dlatego nic mądrzejszego nie możesz zrobić niż dbać o to dziecko... Nie uciekaj od niego. Ono nie gryzie (nawet jeszcze nie ma zębów ;)) Spróbuj mu pomagać tak jak umiesz. Cała rodzina dziecka na pewno Ci pomoże. A jak będziesz odstawiał jakieś cyrki twierdząc, że zmuszono Cię do kochania się to co najwyżej narazisz się na śmieszność. A problem nadal pozostanie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 1 lis 2005, 18:25

Moge w sadzie np stwierdzic ze zostalem zmuszony do kochania sie i pod przymusem zostania ojcem ?


Teoretycznie przypadek zgwałcenia mężczyzny przez kobietę nie jest wykluczony, tylko nie wiem, czy ktokolwiek w to uwierzy ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

gwałt

Postprzez Edyta7 » Śr, 2 lis 2005, 16:22

Witajcie.
_________

Nawet gdybyś - cudem- udowodnił,ze to był gwałt , to czy to zmienia fakt,ze jesteś ojcem tego dziecka? Że to TY powołałeś je go życia?
Jak możesz nawet myśleć,o tym zeby uchylać się od tego obowiązku?
A chciałbyś aby Twój ojciec zrobił Ci to samo?
Sam sobie odpowiedz.
__________
Edyta
Edyta7
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość