uchylenie alimentów

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

uchylenie alimentów

Postprzez Eunice » Śr, 24 wrz 2008, 10:41

Witam, chciałam zapytać o poradę. Jestem po rozwodzie, mieszkam z byłym mężem pod jednym dachem ponieważ moje zrobki nie pozwalaja na wyprowadzkę do wynajętego mieszkania. mamy 2 dzieci., jeszcze małych, które jeszcze nie bardzo wiedza co się stało. również mając je na względzie wolałabym uniknąc szarpania się z nimi po róznych miejscach. Sad obciążył byłego męża wypłacaniem alimentów, czego on nie robi.stwierdził, ze skoro z nim mieszkam, to on nie poczuwa się do płacenia i zagroził, ze złozy sprawę w Sadzie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, argumentując to wspólnym mieszkaniem. Chciałabym zapytać, czy taka sytuacja jest wystarczającym powodem do uchylenia przez Sąd tego obowiązku?Zamierzam wyegzekwować od niego zaległe alimenty, ale nie wiem, czy fakt wspólnego mieszkania moze w tym przeszkodzić?
Eunice
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 24 wrz 2008, 11:26

Fakt wspólnego zamieszkiwania nie ma tu nic do rzeczy. Œmiało możesz kierować do komornika wniosek o egzekucję świadczeń alimentacyjnych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Eunice » Śr, 24 wrz 2008, 11:33

dzięki
Eunice
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron