MIESZKANIE JAK TO ZROBIĆ

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

MIESZKANIE JAK TO ZROBIĆ

Postprzez nemo22 » Wt, 28 gru 2004, 14:04

Problem moj polega n ty ze mieszkam z dziadkami i żoną jestem zameldowany pod tym adresem od 1999
Mieszkanie jest własnościowe
Dziadkowie maj dwie corki moja mame i druga, które sie nie zgadzaja ze sobą
Moja mama zrzeka sie na mnie calosci dotyczacej tego mieszkania
A ja chce to mieszkanie jak to zalatwic i jakie mam prawo do tego mieszkania
Dziadkowie nie chcą przepisać tego mieszkania na mnie a ja juz wsadzilem w to mieszkanie jakies 10000 w remont i nie usmiecha,mi sie oddac komus tego
Proszę o pomoc
nemo22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez behemot » Wt, 28 gru 2004, 14:49

Dziadkowie nie chcą przepisać tego mieszkania na mnie a ja juz wsadzilem w to mieszkanie jakies 10000 w remont i nie usmiecha,mi sie oddac komus tego

Może zacznij traktować dziadków podmiotowo, a rozwiązanie jakieś się znajdzie...
behemot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez nemo22 » Wt, 28 gru 2004, 23:00

nie chodzi o to
tylko o kwestie prawna zasiedzenie czy cos podobnego w tej kwestji jest mozliwe
nemo22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 30 gru 2004, 17:55

nie chodzi o to
zasiedzenie czy cos podobnego w tej kwestji jest mozliwe


W tej sytuacji nie jest możliwe bo nie jesteś posiadaczem samoistnym
Póki dziadkowie żyją musisz tolerować to że nie chcą przenieść własności mieszkania na Ciebie.
Kiedy właściciele umrą - mieszkanie powinno podlegać dziedziczeniu bądź to na podstawie ustawy bądź testamentu.
Póki co pozostaje Ci ewentualnie rozważenie dochodzenia od właściciela mieszkania zwrotu nakładów jakie na mieszkanie poczyniłeś
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez nemo22 » Cz, 30 gru 2004, 23:13

Dziękuje za pomoc ale w rej chwili nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli po śmierci dziadków mieszkanie zostanie wlasnościa kogoś innego tzn. drugiej córki to czy od niej bede mogl sie ubiegac o zwrot poniesinych nakladów na remont. I czy jest jakies ograniczenie czasowe na odzyskanie tych kosztów.
nemo22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Wiesia » Cz, 30 gru 2004, 23:25

Czy jeśli po śmierci dziadków mieszkanie zostanie wlasnościa kogoś innego tzn. drugiej córki to czy od niej bede mogl sie ubiegac o zwrot poniesinych nakladów na remont.
Tak sobie tylko liczę, mieszkasz 5 lat to te 10 tys daje po 166 zł na miesiąc. Mieszkasz z żoną zużywasz prąd, wodę itp. Partycypujesz choć trochę w tych przyziemnych koszach?
Wiesia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 2 sty 2005, 02:04

Czy jeśli po śmierci dziadków mieszkanie zostanie wlasnościa kogoś innego tzn. drugiej córki to czy od niej bede mogl sie ubiegac o zwrot poniesinych nakladów na remont.


Teoretycznie nie jest to wykluczone - por. art. 251 kc w zw. z art. 230 kc.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość