Mieszkanie spółdzielcze

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Mieszkanie spółdzielcze

Postprzez Barbara_Grenda » Cz, 24 lis 2005, 16:05

W 1994 roku wyszłam za mąż za członka spółdzielni mieszkaniowej. W 1997 roku mąż zmarł. Byłam zameldowana w spółdzielczym mieszkaniu męża ale nie byłam członkiem spółdzielni. Po śmierci męża nie wiem jakie mam prawo do tego mieszkania. Mąż miał 2 córki z pierwszego małżeństwa, które w tej chwili domagają sie spłaty wkładu za te mieszkanie. Czy maja do tego prawo i jakie ja mam w tej chwili prawa do tego mieszkania? Czy w chwili śmierci męża członkowstwo przechodzi na mnie i czy w związku z tym powinnam złożyć jakieś dokumenty? Od czsu śmierci męża wszystkie dokumenty i rachunki związane z mieszkaniem przychodziły na moje nazwisko. Dopiero w tym roku spółdzielnia dopatrzyła się jakis niejasności.
Barbara_Grenda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie spółdzielcze

Postprzez ccicci » Pn, 28 lis 2005, 17:41

Przede wszystkim trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe i zawiadomić o tym spółdzielnię.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron