Urlop wychowawczy-likwidacja firmy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Urlop wychowawczy-likwidacja firmy

Postprzez dorjot » Cz, 5 lut 2004, 10:57

Kiedy nabywa się prawo do urlopu wychowawczego? Mój zakład pracy został zlikwidowany z dniem 31.12.2003 roku. Do końca maja będę przebywała na zasiłku macierzyńskim. Mój były pracodawca otowrzył nową działalność i mógłby mnie zatrudnić po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Czy w takim przypadku będę mogła skorzystać z urlopu wychowaczego, czy jest jakiś niebądny okres do przepracowania w nowym zakładzie pracy aby nabyć prawo do takiego urlopu. A może powinien mnie zatrudnić już w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego aby naliczał się okres zatrudnienia. Zakładając, że pracodawca zgadza się na urlop wychowawczy, a ja byłam wieloletnim dobrym pracownikiem poprzedniej zlikwidowanej firmy.
dorjot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 5 lut 2004, 11:27

Kiedy nabywa się prawo do urlopu wychowawczego?


Zgodnie z art. 186 kp., pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. .


Mój zakład pracy został zlikwidowany z dniem 31.12.2003 roku. Do końca maja będę przebywała na zasiłku macierzyńskim. Mój były pracodawca otowrzył nową działalność i mógłby mnie zatrudnić po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Czy w takim przypadku będę mogła skorzystać z urlopu wychowaczego, czy jest jakiś niebądny okres do przepracowania w nowym zakładzie pracy aby nabyć prawo do takiego urlopu. A może powinien mnie zatrudnić już w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego aby naliczał się okres zatrudnienia. Zakładając, że pracodawca zgadza się na urlop wychowawczy, a ja byłam wieloletnim dobrym pracownikiem poprzedniej zlikwidowanej firmy.


Z tego co piszesz, wnioskuję, że masz ogólny staż pracy dłuższy niż 6 miesięcy, tak więc prawo do urlopu wychowawczego nabędziesz niezależnie od stażu pracy u nowego pracodawcy, o ile Cię zatrudni.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dorjot » Cz, 5 lut 2004, 11:29

Dziękuję za odpowiedź.
dorjot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości