urlop wychowawczy, a likwidacja firmy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

urlop wychowawczy, a likwidacja firmy

Postprzez aananke » Wt, 4 wrz 2007, 11:45

Witam.
Pracowałam w jednej firmie przez 5 lat. Po urodzeniu dziecka i urlopie macierzyńskim, obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Mam w związku z tym pytanie, ponieważ mój pracodawca likwiduje firmę, czy w związku z tym miał prawo mnie zwolnić ? Zaznaczam, ze nie dostałam wypowiedzenia, czy likwidacja firmy jest równoznaczna z zwolnieniem wszystkim pracowników i czy mogę liczyć na dalsze otrzymywanie zasiłku. Głownie chodzi mi o to, abym mogła pozostać do końca na urlopie macierzyńskim, gdyż liczy on się do stażu parcy.Czy mogę być zatrudniona - przebywać na urlopie macierzyńskim, kiedy firma zostanie zlikwidowana?
aananke
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 4 wrz 2007, 19:49

A zatrudniona u kogo?:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kropecka » Cz, 6 wrz 2007, 15:34

Art. 186

§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

I trochę niejasno się wyraziłaś. Najpierw piszesz o wychowawczym potem o macierzyńskim ale rozumiem że tam jest pomyłka i chodzi o wychowawczy.
kropecka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: urlop wychowawczy, a likwidacja firmy

Postprzez kingunia » Wt, 24 sty 2012, 13:00

Jestem na urlopie wychowawczym i mam pytanie dotyczące likwidacji firmy,a urlopu niewykorzystanego.Po urodzeniu dziecka niewykorzystalam mojego platnego urlopu tylko wybralam macierzynski i odrazu wychowawczy.Czy jak likwiduja firme to pracodawca musi mi udzielic urlopu lub za niego zaplacic?Prosze o rade
kingunia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 24 sty 2012, 12:49


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron