Czy na postanowienie SR o wyłaczenie sędziego / bez rozpatrzenia/ mozna złozyć zażale

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Czy na postanowienie SR o wyłaczenie sędziego / bez rozpatrzenia/ mozna złozyć zażale

Postprzez franek » Pn, 26 sty 2004, 15:25

Witam Forumowiczów !

Czy na postanowienie SR o wyłaczenie sędziego / bez rozpatrzenia/ można złożyć zażalenie i do kogo ? W postanowieniu nie ma pouczenia. Składałem pisemny wniosek o wyłączenie sędziego SR ze sprawy do Prezesa sądu okręgowego i odpowiedź przyszła z sądu rejonowego - /postanowienie bez rozpatrzenia/.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 26 sty 2004, 15:46

Jak już napisałem tutaj, zgodnie z art. 41 § 2 kpk, wniosek o wyłączenie sędziego, zgłoszony na podstawie art. art. 41 § 1 kpk po rozpoczęciu przewodu sądowego, czyli po odczytaniu aktu oskarżenia (art. 385 § 1 kpk ), pozostawia się bez rozpoznania, chyba, że przyczyna wyłączenia powstała lub stała się stronie wiadoma dopiero po rozpoczęciu przewodu.

W tej sytuacji nie przysługuje Ci żaden środek odwoławczy.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

dziękuję za odpowiedź ,ale.........

Postprzez franek » Wt, 27 sty 2004, 14:00

Dziękuję za odpowiedź. W mojej sprawie są niejasności , gdyż sędzia przed odczytaniem aktu oskarżenia nie dopuscił do zlożenia mojego wniosku o wyłaczenie sedziego, odpowiedział mi wprost, cytuję: " znamy pana sztuczki tu już wszyscy w sądzie" .Niestety, nie wyobrazam sobie, aby sedzia tak traktował sąd, jak swoją instytucję prywatną / gdzie też trzeba przestrzegać przepisy/ i decydował według własnego widzi misię nie przyjmując wniosku w ustawowym przepisowym terminie . Chodzi mi też o to wydane postanowienie bez rozpatrzenia wniosku o wyłaczenie sedziego. Wydano je na posiedzeniu niejawnym , jednoosobowo , podpisał się pod tym sędzia SR rejonowego , który prowadzi sprawy cywilne i karne w tym SR, prowadził już moje sprawy , gdzie byłem i oskarzonym i powodem i poszkodowanym. Czy taki sedzia może wydać takie postanowienie i według tych zasad- postanowienie na posiedzeniu niejawnym?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 27 sty 2004, 15:16

Czy taki sedzia może wydać takie postanowienie i według tych zasad- postanowienie na posiedzeniu niejawnym?


Skoro, jak wyżej napisał Darek, nie służy Ci środek odwoławczy, rozpatrywanie ewentualnych wad formalnych postanowienia jest bezprzedmiotowe. Możesz je podnosić na późniejszym etapie, w apelacji od wyroku.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

czy mozna złożyć skargę na to postanowienie i w jakim terminie od otrzymania

Postprzez franek » Cz, 29 sty 2004, 22:28

Czy można złożyć skargę na to postanowienie i w jakim terminie od daty otrzymania? franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 29 sty 2004, 22:35

Czy można złożyć skargę na to postanowienie i w jakim terminie od daty otrzymania? franek

W pierwszej odpowiedzi w tym wątku napisałem m.in.:
W tej sytuacji nie przysługuje Ci żaden środek odwoławczy.
Oznacza to, że nie możesz złożyć skargi i nie ma określonego terminu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 sty 2004, 23:35

Ale Ty, Franek, jesteś uparty;). Skoro nie służy Ci środek odwoławczy, to znaczy, że takowego nie ma, jakkolwiek próbować by go nazwać...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

może i uparty, ale pan sędzia złośliwy

Postprzez franek » Pt, 30 sty 2004, 10:47

Dzięki Wam za odpowiedzi. Może i ja uparty - to fakt, ale Pan sędzia złośliwy, bo z góry chyba wiedział , co za wniosek zamierzam złożyć.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości