wyłaczenie sędziego

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

wyłaczenie sędziego

Postprzez bono » Pt, 4 mar 2005, 02:00

Dwa lata temu złożyłam skargę na sędziego , że wydał nakaz zapłaty bez pełnomocnictwa i w oparciu o wydruk noty odsetkowej na ktorej widniał zapis ,,nie podlega egzekucji i nadpłata. Nota odsetkowa nie była przez nikogo podpisana i pochodziła z 1998r.Obecnie w stosuku do tej samej firmy, która uzyskała nakaz zapłaty w postępowaniu uproszczonym wystapiłam z pozwem odszkodowawczym.Przypadek ,że bedzie rozpatrywał ten sam Sędzia. Pomocy! Sędzia mi powiedział poprzednio- poprosiłam o rozmowę ,że ta kancelaria może wszystko nawet jakby przyniosła do sądu kawałek papieru.Byłam tym faktem tak zszokowana,że przebieg tej rozmowy opisałam w skardze. Jak można wyłączyć sędziego.W tej sytuacji nie widzę szans na uzyskanie odszkodowania.
bono
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 4 mar 2005, 02:06

Art. 48 - 54 kpc.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bono » Pt, 4 mar 2005, 02:26

Bardzo dziękuję za podpowiedz.
Ale czy sama skarga wystarczy.?
Pozdrawiam
bono
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 5 mar 2005, 01:39

To nie skarga, lecz wniosek o wyłączenie sędziego ;)
Nie ma innego środka procesowego. Zgodnie z art. 52 § 1 kpc, o wyłączeniu sędziego rozstrzyga sąd, w którym sprawa się toczy, a gdyby sąd ten nie mógł wydać postanowienia z powodu braku dostatecznej liczby sędziów - sąd nad nim przełożony. Tak więc samo złożenie wniosku nie powoduje automatycznie wyłączenia sędziego ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości