Zmiana stanowiska służbowego.

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zmiana stanowiska służbowego.

Postprzez EMP » Śr, 14 sty 2004, 18:08

Mam pytanie z zakresu prawa pracy. Po połączeniu firmy w której pracuję z inną firmą z powodu dublowania się stanowisk prawdopodobnie zmieni się moje stanowisko pracy a także zakres obowiązków - Przeniesienie do innego działu. Mam w związku z tym pytanie czy:
1.Mogę domagać się podwyżki - nowe obowiązki na nowym stanowisku są dużo bardziej uciążliwe.
2.W przypadku kiedy nie zgodzą się na podwyzkę czy mogę odmówić objęcia nowego stanowiska?
3.Jeśli w odpowiedzi na pkt2 nastąpi moje zwolnienie czy jest to zwolnienie z mojej winy czy też z winy pracodawcy czyli czy będzie mi przysługiwać odprawa?

Dzięki za odpowiedzi.
EMP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 15 sty 2004, 00:02

1.Mogę domagać się podwyżki - nowe obowiązki na nowym stanowisku są dużo bardziej uciążliwe.


Pracodawca nie ma obowiązku uwzględnienia żądania podwyżki.
2.W przypadku kiedy nie zgodzą się na podwyzkę czy mogę odmówić objęcia nowego stanowiska?


W zasadzie tak, ale w przypadku wypowiedzenia zmieniającego spowoduje to definitywne rozwiązanie umowy o pracę. Niezależnie od tego, czy przyjmiesz nowe warunki, czy nie, możesz od wypowiedzenia zmieniającego odwołać się do sądu pracy.

3.Jeśli w odpowiedzi na pkt2 nastąpi moje zwolnienie czy jest to zwolnienie z mojej winy czy też z winy pracodawcy czyli czy będzie mi przysługiwać odprawa?


To jest kwestia ocenna na gruncie konkretnego stanu faktycznego. Gdyby doszło do bardzo istotnej dysproporcji między wysokością wynagrodzenia a zakresem obowiązków, rozwiązanie umowy może być uznane za dokonane z przyczyn niedotyczących pracownika, co skutkuje prawem do odprawy (w stanie prawnym obowiązującym od 01.01.2004 r.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości