Termin wypowiedzenia umowy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Termin wypowiedzenia umowy

Postprzez trixter » Śr, 29 paź 2003, 00:34

Jaki bedzie termin wypowiedzenia umowy zawartej na czas nieokreslony?
Umowa nie zawiera zadnych postanowien dot. okresu jej wypowiedzenia, jest to umowa o swiadczenie uslug o charakterze ciaglym.

Pozdrawiam
trixter
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 29 paź 2003, 00:45

Nie ma tu jednoznacznej (właściwej dla każdego przypadku) odpowiedzi.

Art. 365 [1] kc:
Zobowiązanie bezterminowe o charakterze ciągłym wygasa po wypowiedzeniu przez dłużnika lub wierzyciela z zachowaniem terminów umownych, ustawowych lub zwyczajowych, a w razie braku takich terminów niezwłocznie po wypowiedzeniu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez trixter » Śr, 29 paź 2003, 00:55

Ten art. juz znam, ale mi za bardzo nie pomogl i dla tego pytam na forum :(
Do tego rodzaju uslug (dostawa uslug internetowych) nie stosuje sie terminow ustawowych, nie wiem czy sa jakies terminy zwyczajowe (np. okres rozliczeniowy)
W firmie poinformowano mnie ze termin to 1 mies (ale na jakiej pdst. tego nikt nie wie) a chodzi mi o jak najszybsze rozwiazanie umowy!
trixter
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 29 paź 2003, 01:01

Przykro mi, ale też nie mam takiej wiedzy. Sam mam zawartą umowę z dostawcą internetu na czas określony. Niemniej sądzę, że powoływanie się na zwyczaj obciąża dowodowo tego, kto się nań powołuje (art. 6 kc). Dopóki takich dowodów nie zobaczysz możesz upierać się, że nie ma terminów zwyczajowych, a więc ma zastosowanie końcowa część art .365 [1] kc ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron