Termin wypowiedzenia umowy o pracę.

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Termin wypowiedzenia umowy o pracę.

Postprzez Maria » Cz, 27 cze 2002, 18:10

W dniu 01.06.2002r. pracownica wróciła do pracy z urlopu wychowawczego. Tego dnia otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia, który wynosi jeden miesiąc. Datę upływu okresu wypowiedzenia wpisałam 30.06.2002r.
Teraz, spotkałam się z takim wyjasnieniem, że powinna byc data 31.07.2002r.
Skoro okres wypowiedzenia rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiąca, i w tym dniu wręczono wypowiedzenie, czy można było wpisać datę 30.06.2002r.?
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 27 cze 2002, 20:16

W dniu 01.06.2002r. pracownica wróciła do pracy z urlopu wychowawczego. Tego dnia otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia, który wynosi jeden miesiąc. Datę upływu okresu wypowiedzenia wpisałam 30.06.2002r.
Teraz, spotkałam się z takim wyjasnieniem, że powinna byc data 31.07.2002r.
Skoro okres wypowiedzenia rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiąca, i w tym dniu wręczono wypowiedzenie, czy można było wpisać datę 30.06.2002r.?


Nie. Żaden przepis nie określa, kiedy zaczyna się okres wypowiedzenia. Jest tylko regulacja dotycząca zakończenia okresu wypowiedzenia (art. 30 § 2 [1] kp.). Zgodnie z art. 112 kc (w zw. z art. 300 kp.), termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu. Jeśli zatem wypowiedzenie wręczono 1 czerwca, miesięczny okres wypowiedzenia upłynąłby 1 lipca, ale z mocy art. 30 § 2 [1] kp. ulega on swoistemu wydłużeniu do końca miesiąca, czyli do 31 lipca.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Maria » Cz, 27 cze 2002, 20:20

Bardzo dziękuję.
Niestety :o ,jedna wypłata więcej.:o:o:o
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 27 cze 2002, 20:27

A przy okazji, Mario, jeśli można spytać, jak uzasadniłaś wypowiedzenie ? Pytam, bo będę miał na tapecie podobną historię jutro i chciałbym wybronić powracającą po urlopie wychowawczym pracownicę od wypowiedzenia. Moim zdaniem, takie zachowanie pracodawcy obraca w fikcję gwarancyjny charakter § 14 rozporządzenia w sprawie urlopów wychowawczych (Pracodawca jest obowiązany dopuścić pracownicę po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jej kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Maria » Cz, 27 cze 2002, 20:46

Niestety, likwidacja stanowiska pracy.
Zastosowałam skrócony okres. Wypłacę odszkodowanie, ale "ucieknę" od Zus, chyba ,że cos się zmieniło, albo mam złe informacje.
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 27 cze 2002, 20:51

ale "ucieknę" od Zus, chyba ,że cos się zmieniło, albo mam złe informacje.


Nie, nic się nie zmieniło.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Maria » Cz, 27 cze 2002, 21:05

Likwdiacja stanowiska jest faktyczna.
Na miejsce pracownicy nie został nikt przyjęty, w międzyczasie były zwolnienia.
Niestety nie wszystko zalezy od nas, pracodawców.
Nie jest lekko zwalniać ludzi, widząc co dzieje się wokół.:o
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 27 cze 2002, 21:26

Likwdiacja stanowiska jest faktyczna.
Na miejsce pracownicy nie został nikt przyjęty, w międzyczasie były zwolnienia.


To wypowiedzenie wydaje się zasadne. U mnie jest nieco inna sytuacja. Pracownica podczas urlopu wychowawczego (długiego, bo podczas urlopu po urodzeniu się pierwszego dziecka urodzilo się kolejne) trochę "wypadła z obiegu" i pracodawca woli zatrudniać osoby z wyższymi kwalifikacjami.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron