skutki ustalenia istnienia stosunku pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

skutki ustalenia istnienia stosunku pracy

Postprzez boza » Śr, 6 sie 2003, 13:10

Prowadziłam jednoosobową działalność gospodarczą/ tzw. przymus ekonomiczny/. Praca nosiła cechy umowę o pracę- takie same jak i przed rozpoczęciem działalności - u tego samego pracodawcy. Poszłam na dłuższe zwolnienie lekarskie z zapewnieniem dalszej pracy. Tak się nie stało. Pomimo mojej próby polubownej zapłaty za nie wykorzystany urlop wypoczynkowy / corocznie otrzymywałam takż zapłatę za urlop idąc razem z pracodawcą na urlop/ pracodawca potraktował mnie odmownie. Zwróciłam się Sądu Pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy i zapłatę ekwiwalentu za urlop. Są uznał stosunek pracy , jednak nie uznał wniosku o zapłatę za urlop, gdyż sugerował się zestawieniem pozwanej , gdzie wykazała, że wykorzystałam urlop. Pozwana w Sądzie przedstawiła wykaz dni , kiedy to pozwana miała wolne i tłumaczyła ,że ja też miałam wolne. Były to niestety dni , w których byłam na zwolnieniu lekarskim i uwazam,ze za te dni należy mi się ekwiwalent za urlop- czy słusznie?
Mam jeszcze problem , bo prowadząc działalność / byłam na książce przychodów i rozchodów/ odliczałam sobie od podatku zakupy sprzętu pomocnego w pracy. Teraz , przy ustaleniu istnienia stosunku pracy te odliczenia mi się nie należą i już pozwana się odgraża, że zgłosi do US , aby kazali mi zwrócić odliczony podatek. Myślę ,że ma rację / działalność była prowadzona przez 3 lata/ . Ale co będzie musiała w tym przypadku opłacić za ten okres pozwana, była według wyroku Sądu Pracy moim pracodawcą , co z opłatami w ZUS-ie w tym okresie , które ja płaciłam , co z opodatkowaniem pracownika. Proszę serdecznie o odpowiedź jak to wszystko prawnie wygląda. Ja nie zamierzam o nic więcej się ubiegać / oprócz tego ekwiwalentu za urlop/ ani zwracać się o jakiekolwiek opłaty ze strony pracodawcy do ZUS czy US, ale jeśli pracodawca taki krok podejmie , to ja nie pozostanę w tej sytuacji przecież bierna, narażając wówczas tylko siebie na koszty. Czekam na szczegółówe odpowiedzi, za które z góry dziękuję . Bożena
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

naprawdę nikt nie może mi poradzić?

Postprzez boza » Pt, 8 sie 2003, 15:24

Kochani Forumowicze, naprawdę nikt nie może mi nic doradzić? A może jednak ? Pozdrawiam Bożena
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości