Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy

Postprzez drkoo » N, 12 lut 2012, 02:09

Pracowalem 3,5 miesiaca co sie okazalo na czarno bez polowy wyplaconego wynagrodzenia. Miala byc umowa na czas okreslony nieokreslony w pelnym wymiaze godzin pracowalo sie po 10H minimum braza budowlana. Umowy o prace nie dostalem swiadectwa pracy nie dostalem wyplaty tez za nadgodzini tez nie brak ubrania srodkow czystosci. Jak bylem u zusie to z 3,5 miesiaca widnieja za mnie 2 miesiace ubezpieczenia na najnizsza krajowa a zarobki byly nie przymiezaja 2 razy wieksze z górka. I tu pytanie czy to jest dodów jak go ugrysc i czy ma znaczenie jakiego typu to byla wplata. Byłem w pip zlozylem skarge nie wiem czy dobra. Dostalem polecenia napisania " Pozwu o ustalenie istnienia stosunku pracy" i tu moje pytanie

Czy moge prosic o wzor czy gotowiec nawet i pytanie co musi byc co zalatwic
jak napisac

Pozew powinien być:

1. ustalenie stosunku pracy we wskazanym okresie (mialo byc na czas nie okreslony jak nie dac mu namotac jak z tematyka ustna)

2. o wypłatę wynagrodzenia za wskazany okres wraz z ustawowymi odsetkami. jak to obliczc

3. o wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wraz z ustawowymi odsetkami jak obliczyc

4. o wydanie świadectwa pracy.

5. wypowiedzenia nie dostalem swiadectwa nie dostalem od miesiaca jest proznia czy to podlega jakiemus wyliczeniu odsetka czy innym strata

"czy był Pan u lekarza medycyny pracy o orzeczenie, że może Pan pracować na danym stanowisku pracy? To byłby bardzo dobry dowód.
Bez takowego zaświadczenia nie można było Pana dopuszczać do pracy." tak bylem na badaniach tylko ze to badanie ma prywaciaz nawet fakture mu bralem do lekaza trzeba sie zglosic czy jak to zalatwic jako dowod

Jakie i jakiego typu powinny byc dowody ilu swiadków

Jak to jest ze zgloszeniem do Uzedu skarbowego
drkoo
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 12 lut 2012, 02:02

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości